Fotokollaaž autorite töödest
Tänavu laekus konkursile 15 tööd, millest 2 kunstikultuuri, 5 arhitektuuri ja 8 disainiteaduskonnast. Konkursi üheks eesmärgiks on tõsta teadlikkust koostöövõimalustest ettevõtete ja organisatsioonidega juba lõputöö koostamise ajal. Konkursi korraldaja Kelli Turmanni sõnul on tulevikus plaanis kaasata komisjoni kõikide teaduskondade esindajaid, et julgustada kunstikultuuri ja vabade kunstide teaduskonna lõpetajaid konkrusist rohkem osa võtma.
Laureaadid valis hindamiskomisjon koosseisus Sille Pihlak (arhitektuuriteaduskonna nooremteadur ja õppejõud), Ruth-Helene Melioranski (disainiteaduskonna teadur ja õppejõud), Jaanus Vahesalu (Tallinna Ettevõtlusamet), Maria Jäärats ja Kelli Turmann (EKA teadus- ja arendusosakond). Komisjoni sõnul toimus võitjate valimine üksmeelselt lähtuvalt tööde uurimisvaldkonnast, terviklikkusest ja praktilisusest. Suurem arutelu toimus silmapaistva ühiskondlikku heaolu ja/või elukeskkonda parendava potentsiaaliga tööde hindamisel, kuna selles katergoorias oli kaks võrdväärselt tugevat samas erinevaid teadussuundi põimivat tööd. Arutelu tulemusel otsustati premeerida tööde autoreid võrdselt sihtstipendiumiga 700 euro väärtuses.
2018. aasta EKA rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi tulemused
Alexela turunduse- ja kommunikatsioonijuhi sõnul on koostöö EKA-ga olnud suurepärane võimalus kontsruktiivseks fantaseerimiseks energeetika valdkonna arengu üle kahe, viie, kümne ja enamagi aasta perspektiivis. Vaatluse all olnud teemade puhul torkas silma, et tehnoloogilste arenduste õnnestumise üheks peamisi eelduseks on see, kui hästi see arvestab inimese reaalsete vajadustega. Suures plaanis on ka Alexela eesmärk muuta oma toodete ja teenuste abil inimeste elu paremaks. EKA tudengite abiga jõudsime nii mõnegi sellise ideeni, mis võiks aidata Alexelal oma kliente paremini teenindada ning neile täiesti uuel tasemel kvaliteeti pakkuda. Üheks selliseks tööks on Välk, mille realiseerimist ka tõsiselt kaalume ning oleme väga uhked ning rõõmsad, et see EKA ja Alexela ühistööna valminud projekt on saanud tunnustuse osaliseks. Alexela on läbi aegade olnud mitmetes valdkondades pioneer. Oleme olnud muuhulgas eesrindlikud uute ärimudelite kasutuselevõtul ja uudsetele toodetele turu sissetöötamisel. Hetkel oleme arendamas Hamina LNG terminali Soomes, mis on hea näide Alexela innovatsiooni- ning arendusvõimekusest.
Elering ASi kommunikatsioonijuht Ain Kösteril oli hea meel, et antud töö sai konkursil äramärkimist ja lisas, et Elering tunneb süsteemihaldurina vastutust nii selle eest, et tuled kodudes põleksid, kui selle eest, milline on meie taristu mõju seda ümbritsevale keskkonnale. Tallinna linnas uusi kõrgepinge õhuliine ei rajata ning olemasolevad asenduvad nende eluea täitumisel maakaablitega. Õhuliinide demonteerimisel katkeb Eleringil formaalne side liinikoridoridega, ent samas tunnetame liinidest vabanevate koridoride olulist potentsiaali avaliku ruumi, sealhulgas linna eri piirkondade ja kogukondade elukvaliteedi parandamisel.
Maarja-Liis Raamat, Kermo Aruoja, Oskar Mihhailov, Carol Rennebaum, Maari Hinsberg, Keiu Kuresaar, Arvi Anderson, Johanna Sepp, Kristian Taaksalu, Jan-Christopher Soovik, Kristi Mägi, Gloria Paul.