Varjualused
Ehitamiseks antud ajaga peab kursus jõudma ehitusplatsi ette valmistada, projekteerida, ehitada, tekkivaid probleeme ja vastuolusid lahendada. Tulevaste arhitektide jaoks on tegu esimese suurema praktilise tööga, kus nad puutuvad kokku nii oma projekti ehitatavaks arendamise kui ka päris ehitusprotsessiga.
Varjualuse ehitamiselt saadav kogemus on oluline nii arhitektuurihariduse omandamisel kui ka arhitektiks kujunemisel ning professionaaliks saamisel. Varjualuste projektis põimuvad teoreetiline uurimus ja ehituspraktika. Uurimuse osas kavandab iga üliõpilane omale semestri jooksul individuaalse varjualuse, mida on juhendanud prof. Andres Alver ning arhitektid arhitektuuribüroost Must. Ehitamiseks välja valitud objekti ehitamist juhendab arhitekt Jaan Tiidemann.
Suurem osa varjualustest on kas kohe ehitatud või hiljem viidud Pedaspeale Krasmukse talu endisele karjamaale. Sellest on saanud omapärane varjualuste park, mis on huvilistele avatud ning on muutunud omamoodi puidulaboriks. Varjualused pakuvad avastamisrõõmu igas vanuses seiklejaile, sest varjualustele saab ronida, neist üle jalutada ja sisse pugeda.
Ehitamiseks on kasutatud peamiselt puitu, mis on materjalina paindlik ja tugevusomadustelt intuitiivne. Selles osas Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonnal hea koostöö Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liiduga. Läbi aastate on varjualuste ehitamist toetanud Eesti Kultuurkapital. Teised suuremad toetajad on SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Puuinfo.