Lõputöö
Lõputööks võib bakalaureuseõppes olla kas portfoolio või bakalaureusetöö. Mis täpselt on sinu õppekaval ja mis mahus, leiad oma õppekavast.
Magistritaseme õppekava lõpuks valmib magistritöö ja õpingud lõpevad töö kaitsmisega.
Nõuded lõputöö koostamisele ja juhendamisele, hindamiskomisjonide moodustamise alused ja kaitsmise kord on sätestatud Eesti Kunstiakadeemia õppekorralduseeskirjas.
Doktoritöö autorideklaratsiooni vorm
Kirjalike tööde vormistamise juhendid
EKA üldistest vormistusjuhistest tuleks kinni pidada kõigi akadeemiliste kirjatööde tehnilisel viimistlemisel. Viitamisjuhend on esimene dokument, mille poole vormistuse osas pöörduda. Kui õppekava või õppeülesanne näeb ette teisiti (nt fondi, formaadi osas), annab täiendavaid juhtnööre vastav õppejõud.
Paralleelselt on kasutusel kaks viitamissüsteemi: kas joonealune viitamine või tekstisisene, sulgudes viitamine. Kui õppekava pole seda ette seadnud, võib nende vahel valida vastavalt isiklikele eelistustele.
Inglise keeles kirjutud teksti puhul palume kasutada ingliskeelset juhendit, sest keelest tulenevalt on ka väikseid sisulisi erinevusi vormistuse tavades.
Joonealust viitamist järgiv vormistus (ajakirja Kunstiteaduslikke Uurimusi süsteem)
Tekstisisest viitamist järgiv vormistus (ajakirja Akadeemia süsteem)
Kui õppejõud on seda lubanud, võib – kriitiliselt – kasutada AI abivahendeid, kuid tuleb silmas pidada, et nii jagate oma uuenduslikke mõtteid vabalt interneti “kollektiivse ajuga”. Igas tekstikohas tuleb uuesti viidata konkreetsele AI abivahendile (sh autor, kuupäev, konkreetse abivahendi (ja selle versiooni) tüüp ning nimi, URL), nt
OpenAI. 2023. ChatGPT (14. III versioon) [Large language model]. https://chat.openai.com/chat.