EKA logod ja sümboolika aastani 2018

EKA logo esimene autor on pikaaegne graafilise disaini õppejõud Villu Järmut, kes lähtus oma lahenduses Nikolai Triigi poolt 1905. aastal loodud tuntud tööst “Tulekandja”. Juugendlikus stiilis “Noor-Eesti” I albumile loodud kaanel oli kujutatud tõrvikut kandev noormees tiivulisel ratsul, kes meenutab Vana-Kreeka Perseust Pegasosel.

Mütoloogilist tiivulist valget võluhobust on läbi aegade seotud eelkõige luulekunstiga ja seda kujundit kasutas hiljem ka Eesti Kirjameeste Selts. Pegasose lennukus ja leegitsev tõrvik, seega kogu kujundi selge tähendusrikkus sobib iseloomustama ka noori kunstnikke ja nende kooli. Tõrvik kujundina oli logona kasutusel juba Riigi Kunsttööstuskooli ajal. Triik töötas aastatel 1914–1918 Tallinna Kunsttööstuskoolis õpetajana.

2006 ja 2007. aastal lõid graafilise disaini tudengid Keit Ein ja Eerik Kändler avalike suhete osakonna tellimusel EKAle visuaalse stiilijuhendi, mille käigus kaasajastati ja täpsustati ka logo ning valiti ametlikuks kirjatüübiks vilistlase Anton Kooviti loodud tüpograafia Adam.

Vormimüts

1920. aastatel võeti Riigi Kunsttööstuskoolis kasutusele lilla kandiga beež vormimüts (kuni aastani 1931).

1938. aastal loodi RKTKs üliõpilaskonvent Vartuja, mis võttis kasutusele tumesinisest sametist hulknurkse mütsi. Viimasel oli purpurne kant ja põhjal valge tikandiga stiliseeritud lumeräitsakas, mille keskel punane romb.

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud