Foto: Liisa-Helena Lumberg
Kunstikultuuri teaduskonna tudengite väliskunsti praktika raames käidi 2019. aastal Lõuna-Poolas. Peamisteks sihtkohtadeks olid mitmekesiste kihistuste ja rikkaliku pärandiga linnad Kraków ja Wrocław. Reisile saateks pidas Jaak Kangilaski loengu Poola keerukast ajaloost.
Aprilli lõpus Poolas veedetud nädala jooksul külastati paljusid erinevaid kirikuid ja muuseume. Krakówis vaadati Maarja kirikut, Waweli kuningalossi ja katedraali, Püha Peetruse ja Pauluse kirikut, Püha Andrease, Püha Franciscuse, Püha Anna kirikut, dominiiklaste Püha Kolmainu kirikut ja Püha Adalberti kirikut. Muuseumidest külastati Sukiennice kunstigaleriid, Arheoloogiakeskuse muuseumi keskväljakul, Jagelloonia ülikooli hooneid jpm. Lisaks tutvuti modernistliku Arka Pana kiriku ja seda ümbritseva Nova Huta elamurajooni ning Kazimierzi juudi kvartaliga.
Sõit läbi Katowice viis Sileesia muuseumisse, mis asub vanas söekaevanduses. Krakówi lähistel käidi ka Wiełiczka soolakaevanduses. Wrocławi vaatamisväärsuste seast kuulusid reisikavva nii klassitsistlikud kui ka 20. sajandil ehitatud arhitektuuriobjektid: Petersdorffi kaubamaja, C. F. Langhansi kavandatud börsihoone, ooperimaja ja sünagoog. Külastati ka turuväljakut, Maarja kirikut, Ristija Johannese katedraali ja Wrocławi rahvusmuuseumi ning Wrocławi ülikooli ajaloolisi hooneid.
Kunstikultuuri teaduskonna väliskunsti ajaloo õppereisil osalevad tudengid nii kunstiteaduse ja visuaalkultuuri kui muinsuskaitse ja konserveerimise osakondadest. Reisi eesmärk on pakkuda täiendavaid kunstiajalooteadmisi ja arendada ka nende esitlemise oskust. Tudengid valmistavad valitud objektide kohta tekstid ja teevad kohapeal ettekanded. Igal aastal keskendutakse ühele linnale või piirkonnale.
Reisi juhendasid õppejõud Tiina Abel, Liisa-Helena Lumberg, Krista Kodres, Virve Sarapik, Anneli Randla, Oliver Orro, Hilkka Hiiop ja Merike Kallas. Õppereisi toetas Kultuurkapital.