EKA rahvusvaheline suveakadeemia jõuab lõpusirgele

EKA rahvusvahelise suveakadeemia osalejad Flo Kasearu majamuuseumis. Foto Diana Olesjuk
29. juulil alanud EKA rahvusvaheline suveakadeemia on jõudmas lõpusirgele, veel kestavad neli kursust. EKA suveakadeemia kursustel osalejaid juhendavad EKA õppejõud koos mitmete välisõppejõududega, kes on saanud suveakadeemia raames võimaluse vormistada oma uuemad loome- ja uurimissuunad huvitavateks kursusteks. Seni on osalejate tagasiside olnud väga positiivne ning töötubades valminut tutvustatakse innukalt avalikel esitlustel.
Lähiajal toimuvad nelja kursuse käigus valminud tööde avalikud lõppesitlused Tallinnas ja Viljandimaal. Kursused on osalejate tagasiside põhjal kulgenud suurepäraselt (keskmine hinne on 5), protsessi on nautinud nii tudengid kui ka õppejõud. Tagasisides kiideti nii EKA uues õppehoones töötamise võimalusi kui ka ootusi ületavate kursuste kvaliteeti. “Mitmed mõjutegurid tekitasid väga motiveeriva õhkkonna. Töökeskkond oli vapustav ja kvaliteetne. EKA töötajad olid sõbralikud ja abivalmid,” kirjutab üks Austriast pärit osaleja.
Neli kursust, mille avalikke esitlusi on oodatud uudistama kõik huvilised on:
  • “Wood and Design” kursus leiab aset Viljandimaa looduses, Loodi mõisa töökojas. Juhendajateks on EKA külalisprofessor Jüri Kermik ning Soomest pärit sisearhitekt emeriitprofessor Simo Heikkilä. 6-päevase töötoa raames tutvutakse lähemalt puidudisaini eripäradega, seejuures lähenetakse protsessile keskkonnateadlikult ja õpitakse looma puidust objekte asukohapõhiselt.
  • “Numbers and Cognition in the Urban Environment” õpetab osalejatele andmeanalüüsile tuginevat linnaplaneerimist. Läbivaks teemaks on ümbritseva ruumi tõlgendamine parameetritesse ning nende emotsionaalne kaardistamine. Andmete abil linna paremaks muutmist õpetavad EKA õppejõud Raul Kalvo ja ettevõtte “Platvorm” asutaja Mikk Meelak.
  • “Introduction to Egg Tempera Drawing” raames tutvustab ikoonimaalija Maaria Treima tempera maalitehnikat. Tegemist on vanaaegse ikoonimaali tehnikaga, mida kasutas ka näiteks Michelangelo ning kursusel osalejad saavad võimaluse antud maalitehnika uutes EKA ruumides ellu äratada.
  • “Clay 3D Printing” kombineerib endas 3D printimist ning keraamikat, ürgne meetod avaldub digitaalses kuues. Osalejad õpivad rakendama 3D printimist savi peal, mis on iidsetest aegadest olnud üks asendamatu materjal igapäevaelus kasutatavate tarvikute loomises. Kursust juhendavad Jonathan Keep, Kaiko Kivi, Lauri Kilusk, Madis Kaasik, Urmas Puhkan ja Kersti Laandmaa.
Kursuste lõppesitlused on plaanitud järgmistele kuupäevadele.
  • Numbers and Cognition in the Urban Environment – 23. augustil kl 18 EKA uue maja IV korruse fuajees (Põhja pst 7, Tallinn).
  • Introduction to Egg Tempera Painting – 23. augustil kl 17 EKA uues majas ruumis A206 (Põhja pst 7, Tallinn).
  • Wood and Design – 24. augustil kl 10-12 Viljandimaal Männiku metsatalus.
  • Clay 3D Printing – 26. augustil EKA uues maja fuajees kl 9-11 (Põhja pst 7, Tallinn).

Täpsem info EKA rahvusvahelise suveakadeemia kodulehel: https://www.artun.ee/summeracademy

Huvi korral oleme avatud õppeprotsessi vaatlusteks ning külastusteks.
EKA rahvusvaheline suvekool toimub projekti “EKA Summer Academy of Art, Design and Architecture –  Possible Futures” raames. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.
Lisainfo:
Kristiina Krabi-Klanberg
+372 51 68 334
Facebook: EKASummerAcademy
Instagram: @eka_summer_academy
Pressiteate koostas:
Mari-Liis Korkus
EKA suveakadeemia kommunikatsioonitugi
Jaga sõpradega:

Postitas Kristiina Krabi
Viimati muudetud