“Tulevikutehnoloogiad disainiprotsessis” — EKA avatud akadeemia tähistab 105. sünnipäeva tasuta töötoaga

EKA tähistab 30. ja 31. oktoobril oma 105. sünnipäeva ja EKA avatud akadeemial on selleks puhuks EKA vilistlastele kingitus!

Kutsume 30. oktoobril EKA vilistlasi osalema tasuta “Tulevikutehnoloogiad disainiprotsessis” töötoas, mida viivad läbi EKA 3D Lab juhataja Martin Melioranski ja EKA VR Labori juhataja Johanna Jõekalda.

Arhitektuuriharidus ja –praktika on viimasel kümnendil täienenud oluliste töövahenditega, mis avaldavad mõju nii ruumilise mõtlemise viisidele kui ka valmis ehitatud keskkonnale. Milline on tuleviku arhitektide „mängumaa“?

Virtuaalreaalsustehnikad võimaldavad kavandada ruumi selle tulevase kasutaja vaatepunktist ja pöörata disainiprotsessis tavapärasest suuremat tähelepanu kasutaja ruumielamusele. Ühtlasi võimaldavad need kuvada kasutajale reaalsuse kihistusi, mis jäävad tavaolukorras tema silmale nähtamatuks, ning laiendada seeläbi tema taju ulatust.

Töötoa esimeses osas annab arhitekt Martin Melioranski sissejuhatuse eksperimentaalsesse töövoogu, mis ühendab omavahel ruumiliste objektide ja keskkondade digitaliseerimise 3D Laboris valmistatava füüsilis-materiaalse tulemiga. See saab omakorda olla sisendiks töötoa teisele osale.

Töötoa teises osas tutvustab Johanna Jõekalda arhitekti ja disaineri tööspetsiifikale vastavaid virtuaalreaalsuse (VR) ja liitreaalsuse (AR) toimepõhimõtteid. Mõistmaks VR ja AR tehnoloogiate rolli disainiprotessis, proovitakse töötoa käigus ka ise virtuaalreaalsuses vaadeldavaid ruume kavandada. Sellisena annab töötuba ülevaate immersiivsetest ruumi kujutamise ja kujundamise viisidest.

Töötoa läbinu

  • tunneb VR ja AR toimepõhimõtteid ja kasutusvõimalusi disainiprotsessis;
  • tunneb ruumiliste olukordade digitaliseerimise ja kiirprototüüpide valmistamise vahendeid;
  • tunneb 3D ja VR tehnoloogiate kombineerimise põhimõtteid ruumiliste keskkondade loomisel.

Juhendaja Johanna Jõekalda on EKA virtuaalreaalsuse labori juhataja, kes on õppinud arhitektuuri Viini Rakenduskunsti Ülikooli Greg Lynni stuudios ja Eesti Kunstiakadeemias, kus kaitses 2017. aastal magistritöö elamusandmete võimalikest rakendustest arhitektuuris. Oma loomingus keskendub ta füüsilise ja digitaalse ruumi koostoimevormidele, millega eksperimenteerib peamiselt installatsiooni vormis.

Juhendaja Martin Melioranski on õpetanud arhitektuuri, sisearhitektuuri ja tootedisaini üliõpilasi Eesti Kunstiakadeemias ja USAs Columbia Ülikoolis alates 1999. aastast. Eesti Kunstiakadeemia 3D labori kaasasutaja ja juhataja on ta aastast 2005. Ta on arhitekt, kelle praksis ulatub kõlaritest mööblini ja paviljonide skaalast elamukvartalite, kõrghoonete ning multifunktsionaalsete keskuste projekteerimiseni.

Töötoas osalemiseks on vajalik eelregistreerumine, kus palume lisainfo lahtris täpsustada, millisel aastal ning millise eriala EKAs lõpetasid. Reegistreerunuks arvestatakse EKA vilistlased, kes on lisainfo punkti täitnud.


Aeg: 30. oktoober 2019 kell 18–21
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia, kogunemine A400 avatud alal
Sihtrühm: EKA disaini ja arhitektuuri eriala vilistlane
Õppekavarühm: arhitektuur ja linnaplaneerimine

Registreerun

Untitled design (19)
Jaga sõpradega:

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud