Animatsiooni kiirkursus

"Papa Carlo teater" kuvatõmmis, režissöör: juhendaja Rao Heidmets


KURSUS ON TÄITUNUD!

Mängulisel suvekursusel tutvume animeerimise printsiipidega ja teeme praktilisi katsetusi levinumate animatsioonitehnikatega: liivaanimatsioon, lamenukuanimatsioon, plastiliinianimatsioon. 

Loome lihtsaid stseene, et iga tehnika eripäraga tutvuda, stop-motion-meetodiga kujutised liikuma panna ja niiviisi ellu äratada. Kursuse lõpuks vormistame tehtud katsetused ka montaaži, helindamise ja tiitritega – nii on igaühel kolmes eri tehnikas videoklipp, mida võib soovi korral näiteks lisada oma sisseastumisportfooliosse.

Kursus on noortele vanuses 16–26, kes on huvitatud kunstiülikooli õppima tulekust. Lisaks animatsioonihuvilistele väga teretulnud ka teiste erialade õppurid, sest liikuvat pilti saab väga põnevalt kasutada ka disaini, arhitektuuri ja kunsti erialal ja nende väljendusvahenditega.

See on animatsiooni- ja kunstilise video huvilistele hea võimalus teha kogenud juhendaja nõul ja toel mitmekülgseid katsetusi, mida igaüks saab soovi korral hiljem iseseisvalt edasi arendada. Töötada on võimalik kas iseseisvalt, et oma idee planeeritud kujul teostada, või pisikeses grupis, et õppida ka teineteiselt ning katsetada koos uusi tehnilisi ja loomingulisi lahendusi.


Läbitavad teemad

  • Animeerimise printsiibid
  • Liivaanimatsioon
  • Lamenukuanimatsioon
  • Plastiliinianimatsioon
  • Montaaž, helindamine, tiitrid


Vajalikud vahendid

Animatsiooni salvestamiseks peab õppuril olema oma mobiiltelefon.

Liivaanimatsiooni tunniks võib kaasa võtta liiva, riisi, kohvipuru vms vastavalt juhendaja soovitustele. Sellest räägitakse lähemalt avakohtumisel.

Lamenukkanimatsiooni tehnika jaoks vajalikku värvilist paberit ning plastiliinianimatsiooni tunniks vaja minevat plastiliini või muud voolitavat massi jagame kohapeal.


Juhendaja

Rao Heidmets (snd 1956) lõpetas 1981. aastal Tallinna Tehnikaülikooli energeetikateaduskonna. Ülikoolipäevil osales ta Kunstiinstituudi rühmituses PäraTrustFilm underground-filmide tegemisel. Pärast ülikooli muutis ta kohe elukutset ja asus tööle stuudiosse Tallinnfilm, alates 1991. aastast töötas stuudios Nukufilm. Eesti Kinoliidu ja Eesti Kunstnike Liidu liige. 

Heidmets on osalenud paljude festivalide žüriis. Ta on õpetanud arvukalt animatsiooni, režii ja loova mõtlemise kursuseid ning juhendanud töötubasid Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis, Eesti Kunstiakadeemias ja mujal. 

Ta on teinud üle 30 filmi ning paljud neist on pälvinud rahvusvahelisi tunnustust, näiteks:

  • „Papa Carlo Teater“, grande prix Espinho festivalil Portugalis, Kuldse Palmioksa nominatsioon Cannes’i festivalil Prantsusmaal;
  • „Elutuba“, Golden Kentaur Peterburi filmifestivalil Venemaal;
  • „Kaasasündinud kohustused“, grande prix Ottawa filmifestivalil Kanadas, grande prix Fredrikstadi festivalil Norras.

Kursuse läbinu

  • on omandanud algteadmised animeerimises
  • oskab kolmes erinevas animatsioonitehnikas animeerida
  • loob koostöös teiste rühmaliikmetega lühikese animatsiooni
  • vormistab oma filmi: monteerib, lisab heli ja filmitiitrid

Arvestuseks esitab üliõpilane kolmes erinevas animatsioonitehnikas tehtud filmi. Film on valminud nii tunni- kui ka iseseisva töö tulemusena. Film on monteeritud, helindatud ja tiitritega varustatud. Filmid võivad olla valminud ka grupitöö tulemusel.



Aeg: 12.–16. august 2024 kell 11–16
Koht: Eesti kunstiakadeemia, Põhja pst 7
Maht (akadeemilistes tundides): 27 akadeemilist tundi kontaktõpet, 25 tundi iseseisvat tööd, kokku 2 EAP-d
Grupi suurus: 10–12 õppurit
Õppekavarühm: vabad kunstid
Hind: 190 €

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud