Autor: juhendaja Joonas Sildre
KURSUS ON TÄITUNUD!
Praktiline illustratsioonikursus pakub sissevaadet tänapäevase visuaalkultuuri virvarri, kus pilte joonistatakse digitaalselt nii raamatute, arvutimängude, animatsioonide kui ka äppide ja koomiksite jaoks, ning annab orientiiri selles valdkonnas tegutseda soovijale.
Kursusel osalemiseks on soovituslik joonistamise, maalimise või disaini ja digitaalsete kujundusprogrammide kasutamise kogemus, kuid see sobib ka algajatele, kes tahavad selles suunas areneda ja uusi teadmisi omandada.
Kursusel saadakse ülevaade tänapäeval laialt levinud digitaalsetest joonistusvahenditest, mille abil saab teha staatilisi ja kahemõõtmelisi pilte (mida saab üle kanda ka animatsiooni või 3D-rakendustesse). Tutvustatakse üldlevinud põhimõtteid loo jutustamisest piltide abil: kuidas edastada lugu, tegelasi, emotsiooni ja infot. Jagatakse läbiproovitud tehnilisi nippe ja analüüsitakse tehisintellekti kasutamise võimalusi ja problemaatikat. Teoreetilist osa toetavad praktilised tööd.
Eeldused osalejale
Keskharidus ja eesti keele oskus
Õppemetoodika
Kursuse alguses saavad osalejad valida endale meelepärase ja kättesaadava digitaalse vahendi, millega töid teostada, või kasutada kooli Wacomi digilaudu ja Adobe programme.
Saadakse ülevaade disainipõhimõtetest, mis kirjeldavad tegelaste ja taustade ning pildikompositsioonide toimivust ja arusaadavust, samuti antakse nippe nende joonistamiseks ja kujutamiseks. Järgneb praktiline ülesanne, mis teostatakse peamiselt iseseisvalt.
Kursus lõpeb praktilise osa analüüsi ja tagasisidega: iga osaleja saab oma oskustele vastavaid korrigeerivaid sisulisi ja tehnilisi nõuandeid. Intensiivkursuse raames saab soovi korral tagasisidet ka juba olemasolevatele töödele.
Kava
Tehnika tutvustus: programmid ja riistvara
Teoreetiline ja praktiline osa: tegelased ja taustad, kompositsioon ja värvid
Praktilised tööd (järgnevad vahetult vastavale teoreetilisele osale): kavandamine, kavandid ja viimistlemine
Igale praktilise osa etapile tagasiside tunnis
Kursuse läbinu
● teab ja oskab valida erinevaid digitaalseid vahendeid joonistuste või digimaalide tegemiseks
● oskab tegelasi ja visuaalseid keskkondi luua vastavalt eri projektide ja tellijate vajadustele
● oskab enda ja teiste illustratiivseid joonistusi ja kompositsioone analüüsida
Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, mille saamiseks tuleb osaleda kontakttundides vähemalt 75% ulatuses. Arvestuseks on illustratsiooniprojektide esitlus ja arutelu. Arvestuse saanule väljastatakse pärast kirjaliku tagasiside täitmist Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.
Juhendaja
Joonas Sildre on omandanud 2004. aastal Eesti Kunstiakadeemias magistrikraadi. Ta on koomiksikunstnik, illustraator ja graafiline disainer, kes on illustreerinud üle 30 lasteraamatu, joonistanud lastekoomikseid ning graafilised romaanid Arvo Pärdist ja Konrad Mägist.
Vajalikud töövahendid
Iseseisva töö jaoks arvuti, Adobe või sarnaste programmide või äppide kasutamise võimalus
Aeg: 8. jaanuarist 5. märtsini 2025 kolmapäeviti kell 18–21 (v.a 26. veebruar)
Koht: Tallinn, Põhja pst 7, Eesti Kunstiakadeemia, ruum B307
Maht: 32 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 20 tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
Õppegrupp: 10 kuni 12 osalejat
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 1. jaanuarini või kuni kohti jätkub
Hind: 470 eurot
Registreerudes enne 2. jaanuari, on võimalik tasuda osamaksetena: registreerudes 200 eurot, seejärel 7. jaanuariks 270 eurot.