Kursus sobib eelõppena kõrgema astme kooli sisseastujale. Enne kursust võiks osaleja tutvuda perspektiiviprobleemidega sellealaste õpikute abil. Kursuse eesmärk on anda teoreetilisi ja praktilisi teadmisi perspektiivist, pildi pinna konstruktiivsest ülesehitusest ja objektide proportsioonidest ning nende suhetest.
Kursusel joonistame viie päeva jooksul väljas, halva ilma korral ruumides.
Vajalikud materjalid: süsi, kahte värvi markerid, kahte-kolme värvi pastellid, värvi- ja harilikud pliiatsid (8b, 5b, 2b), tooniga pastellipaber (A2). Materjalid võtab osaleja ise kaasa.
Kursuse läbinu
- on saanud teoreetilised ja praktilised teadmised perspektiivist, konstruktiivsest ülesehitusest ja proportsioonidest
- oskab saadud teadmisi rakendada
- oskab kujutada ruumi ja keskkonda erineva raskusastmega ülesannetes
- kasutab ruumi väljendamisel vastavaid joonistusmaterjale
Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde esitlus ja analüüs. Arvestuse saanule antakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.
Juhendaja Matti Pärk on juhendanud Eesti Kunstiakadeemia joonistamiskursusi aastast 1984. Valgamaalt pärit Pärk alustas juba nn magistrantuuri viimasel kursusel (tol ajal eraldi magistritaset polnud, kogu õppetsükkel kestis kuus aastat) ENE illustratsioonide ja kartograafia toimetuse juhatajana, kuni ta vahetas selle töökoha üheksa aastat hiljem õppejõu ameti vastu välja. Siiski jätkas ta kuni 2001. aastani tööd ENE kunstilise toimetajana. Ta on osalenud kevadnäitustel ning tema isikunäitusi on toimunud Rootsis, Ungaris, Jõhvis, Keilas, Tartus ja Tallinnas. Tema joonistusi leiab nii Poola, Austria, Eesti ja Rootsi kui ka Ungari kogudest.
Aktiivse illustraatori ja kujundajana on Pärk pälvinud aastatel 1976–2000 raamatukonkurssidel tunnustuse 23 korral. 2015. aastal nomineeriti ta rahvusvahelise 5. Tallinna joonistustriennaali peaauhinnale. Ta on maketeerinud, kujundanud ja illustreerinud teatmekirjandust, luulekogusid ja ilukirjandust läbi aegade. Tema nime ja loomingut leiab näiteks sellistest teostest nagu ENE, „Astronoomialeksikon“, „Mereleksikon“, ENEKE, „A ja O“, Mati Õuna „Sõjalaevad“, „Põllumajandusentsüklopeedia I“, monograafia „Peeter Ulas“, „Krimmi legende“, Friedebert Tuglase „Helloi maa“, Mats Traadi „Aja laulud“, Jüri Talveti „Äratused“, Aita Kivi „Tunde küsimus“, Mari Vallisoo „Kõnelevad ja lendavad“, samuti Charles Baudelaire’i luuleteostest.
Aeg: 11., 12., 13., 14., 15. juunil 2018 kell 17.30–20.30
Koht: Estonia pst 7, ruum 342, suundume kas linnaruumi või siseruumidesse
Maht: 20 õppetundi
Hind: 180 eurot
Õppekavarühm: Kujutav kunst ja kunstiteadus
Registreerumine vormi kaudu SIIT
Info: pirje.kovatomas@artun.ee / +372 626 7327