Grupp on täitunud!
Kursus on mõeldud neile, kes soovivad ennast joonistajana arendada ja on huvitatud eksperimentaalsest ja kontseptuaalsest joonistamisest. Kasuks tuleb varasem joonistamise kogemus aga eelkõige on vajalik avatus ja julgus katsetada.
Eesti Kunstiakadeemia osale erialadele sisseastumisel ei ole joonistamisnõuet. Kui aga soovid astuda ehte- ja sepakunsti, graafilise disaini, kujunduskunsti, klaasikunsti, moedisaini, (sise)arhitektuuri, muinsuskaitse ja konserveerimise, stsenograafia või kunstide bakalaureuseõppesse, tuleb sooritada ka joonistamisülesanded. Kuidas aga olla teadlikum joonistaja? Millised on võimalused joonistamisel?
Kursusel mõtestatakse joonistamist laiemalt ning avastatakse selle väljundeid ja võimalusi. Tegemist on eksperimenteerimist soosiva kursusega, mille põhirõhk ei ole klassikalisel joonistusõppel. Eesmärgiks on töötada ideedega ja katsetada erinevaid kujutamisviise oma mõtete teostamiseks. Osalejal on võimalus mitmesuguste näidete ja praktiliste ülesannete tulemusel areneda joonistajana, olla paindlikum ning kujundada endas analüüsivõimet. Edeneb ka tema oskus ja motiveeritus kasutada joonistamist oma ideede teostamiseks.
Kursusel osalejad läbivad erinevaid praktilisi ülesandeid, mille käigus on võimalik tutvuda erinevate joonistamise võtetega. Protsessi käigus arendavad õppijad oma käekirja joonistajana ja on võimelised leidma oma ideedele sobiva visuaalse lahenduse.
- Kursuse tutvustus. Töö grupiga ja iseseisvalt.
- Üks objekt, mitu pilti.
- Väikeste asjade suureks joonistamine.
- Kollaaži joonistamine.
- Ülesanne pildi ja tekstiga.
- Kogutud materjali põhjal töö loomine.
- Lõputöö
- Lõputöö
- Lõputöö
- Tööde ülevaatus ja tagasiside.
Kursuse läbinu
- on omandanud joonistamises praktilisi oskusi ja teadmisi erinevatest tehnikatest ja töövahenditest;
- on teadlik joonistamise kui väljendusviisi paindlikest võimalustest;
- suudab analüüsida enda tööd ja tööprotsessi;
- suudab iseseisvalt leida ideele tehnilise lahenduse ja luua mõtestatud teose.
Kursus lõpeb arvestusega, kus toimub lõpuarutelu kursusel õpitu teemal. Arvestuse läbinule väljastatakse EKA täienduskoolituse tunnistus.
Juhendaja Ann Pajuväli on saanud Eesti Kunstiakadeemias graafika alal bakalaureusekraadi (2012) ja magistrikraadi (2017). Tema magistritööd „Pick One Thing, Anything“ tunnustati noore kunstniku preemiaga. Ann on kunstnik, kelle peamine meedium on joonistus, mida ta tihti kombineerib kolmemõõtmeliste objektidega.
Vajalikud materjalid: paber, joonistusvahendid (lisateave antakse jooksvalt)
Aeg: 1. aprillist kuni 6. maini 2019 esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 18–19.30 (v.a. 1.mail)
Koht: Põhja puiestee 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia, ruum A306
Maht: 20 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 6 tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Hind: Hind 100 eurot, alla 21-aastasele 60 eurot
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Lisainfo: koolitus@artun.ee / 5919 9496