NB! KURSUS ON TÄITUNUD!
Kursus annab ettekujutuse ja baasteadmised köögi projekti vormistamisest ning vajalikud teadmised köögi planeeringu loogikast, ergonoomikast, sisustamisest, köögitehnikast, valgustus- ja sanitaartehnilistest lahendustest ning tehnoloogilistest seostest.
Kursusel tutvutakse köögi projekteerimise olulisemate aspektidega – ruumiplaneering, köögitehnika, valgustuslahendus, eritellimusmööbli projekteerimine, viimistlusmaterjalide valik ja esteetilise terviku loomine.
Kursusele on oodatud igas vanuses täiskasvanud, kes tunnevad huvi sisearhitektuuri ja ruumikujunduse vastu. Erialased eelteadmised ei ole vajalikud ning oodatud on kõigi elualade esindajad. Fookuses on köök, seega sobib kursus eelkõige neile, kellel on soov ja/või vajadus viia end kurssi köögi eripärade, vajaduste ja lahendusvõimalustega.
Eeldused osalejale
Keskharidus ja eesti keele oskus
Kava
- Tutvutakse osaleja valitud või juhendaja väljapakutud köögi alusprojektiga. Osaleja peab vajaduse korral enda valitud alusprojekti mõõdistama.
- Töötatakse välja köögi projekteerimise lähteülesanne vastavalt alusprojektile.
- Töötatakse välja sobiv ruumiplaneering, sisustuse ja tehnika paigutus ning valgustuslahendused.
- Töötatakse välja esteetiline kontseptsioon, valitakse viimistlusmaterjalid, sisustustooted, köögitehnika, valgustid jne.
Õppemetoodika
Esimesel kohtumisel toimuvad sissejuhatav loeng ja arutelu. Tutvustatakse kursuse täpsemat ülesehitust, koostatakse osaleja vajadustel ja/või huvidel põhinev personaalne lähteülesanne, osalejatele jagatakse esmane abistav õppematerjal. Edasistel kohtumistel toimub projekti praktiline juhendamine. Juhendaja annab igale osalejale personaalset tagasisidet vastavalt osaleja koostatud läheülesandele ja iseseisva tööna teostatud projektmaterjalile.
Kursuse läbinu
- oskab lugeda lihtsamaid jooniseid ning teab nende teostamise loogikat ja reegleid
- mõistab köökide üldisi kujundus- ja planeerimispõhimõtteid
- mõistab köökide esmavajalikke tehnoloogilisi, ergonoomilisi ja logistilisi vajadusi ning seoseid
- omab ülevaadet köökide põhilistest siseviimistlusmaterjalidest ja nende omadustest
- omab ülevaadet köögitehnikast
- omab ülevaadet köökide valgustuspõhimõtetest
- on võimeline eskiisprojekti põhjal tekkivat tegelikkust analüüsima ning sellest järeldusi tegema
Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde eksponeerimine, osalejate esitlused ja arutelu. Arvestuse läbinule väljastatakse pärast kirjaliku tagasiside täitmist Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.
Vajalikud materjalid
Joonestamiseks: A3-formaadis koopiapaberid, A3-formaadis millimeetripaberid, mehaaniline harilik pliiats, pehme kustukumm, Uni Pin tindipliiatsid (must, erineva jämedusega), läbipaistev joonlaud pikkusega 40–50 cm, läbipaistev kolmnurkjoonlaud, sirkel (pliiatsihoidjaga).
Esitlusmaterjalid: tööde esitlemiseks vajalikud materjalid ja tehnikad lepivad juhendaja ja kursusel osalejad kokku kursuse lõpus.
Isiklik sülearvuti fotode jm illustreeriva materjali ning abimaterjali otsimiseks.
Juhendaja
Käthi Kivi on mööblidisainer ja mööbli projekteerija ning töötab sisearhitektina. Ta on spetsialiseerunud köökide projekteerimisele ja kujundamisele ning on mööbliga töötanud nüüdseks juba üle 10 aasta.
Aeg: 22. veebruar kuni 12. aprill 2023 kolmapäeviti kell 18–21
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia ruum A204 ning
1 loeng köögisalongis (juhendaja valikul)
Maht: 32 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 46 tundi iseseisvat tööd (3 EAP)
Õppekavarühm: arhitektuur ja linnaplaneerimine
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 8. veebruarini või kuni kohti jätkub
Hind: 320 eurot
Registreerudes enne 1. veebruari, on võimalik tasuda osamaksetena: registreerudes 150 eurot, seejärel 6. veebruariks 170 eurot.