Camper korraldas oma esimese Põhja-Euroopa meistriklassi Kunstiakadeemias, tulemusi saab näha nädala lõpuni EKA G Galeriis

Rahvusvaheliselt tuntud laia haardega jalatsite tootja Camper korraldas 17.-23. jaanuarini Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonnas oma esimese Põhjamaade meistriklassi, kuhu pääses valikuliselt osalema vaid tosin disainitudengit Skandinaaviast ja Eestist. Kunstiakadeemia nahakunsti osakonna kahes töökojas tegutsesid terve nädala Camperi peadisaineri Jumpei Ushiyama, disainijuhi Adriana Rodrigueze ja tehnoloogi Catharina Hartmanni käe all 6 kohalikku ja 6 Skandinaavia tudengit. Meistriklassis valminud jalatsitest ja aksessuaaridest avati EKA G Galeriis, Estonia pst 7 ekspositsioon, mida saab vaadata käesoleva nädala lõpuni. Kõik huvilised on oodatud!

Camper viib tavapäraselt rahvusvahelisi workshoppe läbi suurtes disainimetropolides nagu London, Pariis, Tokyo, Milaano jm, kuid esmakordselt otsustasid Camperi disainijuhid korraldada rahvusvahelise workshopi Põhjamaades, sedapuhku Eesti Kunstiakadeemias.

Eesti jäi Camperi orbiidile tänu Kunstiakadeemias haritud noortele disaineritele, kes käisid oma loomingut tutvustamas Prantsusmaal, Hyères’is toimunud disainifestivalil. Seal märkas meie noort ja materjalitundlikku disaini rahvusvaheliselt populaarse kaubamärgi Camper disainijuht Adriana Rodriguez, kes​ käib disainikonkurssidel ja -ülikoolides uusi talente otsimas. Festivalil jäid Rodriguezele silma EKA moedisaini vilistlane Marit Ilison ja nahakunsti, aksessuaari- ja köitedisaini lõpetanud Marja Pitkäärt, kes nüüd töötab Louis Vuittoni moefirmas. Nende looming äratas Camperi disainijuhi huvi Eesti ja siinse kunstiakadeemia vastu. Nii tuligi ta esmakordselt Eestisse 2015 suvel, et tutvuda noorte Kunstiakadeemia nahakunsti tudengitega ja osakonna professori Lennart Männiga ning otsustas seejärel korraldada siin rahvusvahelise workshopi.

Camperi asutas 1877. aastal Mallorcal tegutsenud kingsepp Antonio Fluxà, kes kaasas ettevõttesse kogu pere, kelle kaasabil on ettevõte kasvanud ülemaailmseks, säilitades algupärased väärtused. Perekonnatraditsioonidele ja naha kui orgaanilise materjali tunnetusele rajatud ettevõtte mentaliteedile sobis siinne käsitööoskusi ja materjalitundlikkust austav nahakunsti õpetus, mis saigi eduka koostöö tõukeks. Camper soovib koostööd Eesti Kunstiakadeemiaga jätkata.

Rõõm on tõdeda, et Eesti disain on maailmas kanda kinnitamas ning Eestist on tasapisi, kuid kindlal kukesammul saamas disainimaa. Alles äsja avaldas Itaalia hinnatud disaini- ja arhitektuuriväljaanne Domus nimistu Euroopa ​50​ tipp disaini- ja ​50​ arhitektuurikoolist, mille seas on EKA ja TTÜ rahvusvaheline ühismagistriõppekava Disain ja tootearendus (Design&Engineering). Paar aastat tagasi avaldas teine Itaalia disainiajakiri kaardi Scuole di Disain, millel kümne kooli seas on välja toodud Kunstiakadeemia, eesotsas Kärt Ojavee uurimustööga tarkade tekstiilide vallas.

Eesti Kunstiakadeemia avab käesoleval aastal inglisekeelse magistriõppekava Design & Crafts, mis pakub õppimisvõimalusi ajaloolistele käsitöötraditsioonidele rajatud disainisuundadel: nahakunst, aksessuaari- ja köitedisain, klaasikunst, keraamika, tekstiilidisain, ehte- ja sepakunst ja moedisain.

Adriana Rodrigueze lühiintervjuud saab lugeda siin

www.camper.com

Adriana Rodrigueze lühiintervjuud saab lugeda siin