EKA LOOVKÄRG – EESTI VISUAAL- JA RUUMIKULTUURI ÕPPE- JA TEADUSKESKUS

Eesti Kunstiakadeemia rakendab meetme „Eesti T&A rahvusvahelise konkurentsivõime suurendamine ja osalemine üle-euroopalistes teadusalgatustes“ tegevuse „Institutsionaalne arendusprogramm teadus- ja arendusasutustele ja kõrgkoolidele“ raames projekti “EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus”.

Projekti “EKA LOOVKÄRG” eesmärk on Eesti Kunstiakadeemia (EKA) konkurentsivõime ja ühiskonna teenimise võimekuse tõstmine oma peamistes vastutusvaldkondades ja nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkondades. Projekti raames luuakse Tallinnasse maailmatasemel visuaal- ja ruumikultuuri erialasid ühendav kaasaegse tehnilise varustuse ja mõtlemisega õpi-, teadus- ja loomekeskkond. “EKA LOOVKÄRG” panustab Eesti kõrgharidussüsteemi efektiivsuse suurendamisse tuues rajatavasse kuluefektiivsesse ja integreeritud ruumiprogrammiga teadus- ja õppehoonesse kokku kõik EKA struktuuriüksused koos vajaliku infrastruktuuriga. Erinevate valdkondade sidusgruppe kaasates luuakse seega kultuuriruumi ning elukeskkonda kujundavates valdkondades võimalused õppe-, täiendõppe-, teadus- ja arendustöö efektiivsemaks ja kvaliteetsemaks toimimiseks.

Projekti tulemus on kaasaegne visuaalkunstide kompetentsikeskus Tallinnas, mis teenindab nii üliõpilasi, teadlasi kui ühiskonda laiemalt. Keskuse füüsilise keskkonna loob projekti raames rajatav EKA uus teadus- ja õppehoone aadressil Kotzebue 1/Põhja pst 7 Tallinnas, mis koondab endasse EKA õppe- ja teadustööks vajalikud ja avalikkust teenindavad ruumid koos kaasajastatud infrastruktuuriga ning sellele vastava kõrgkooli struktuuriga, mis tagab järjepideva efektiivse asutuse toimimise ja ressursikasutuse tõhususe. Uues keskkonnas saab EKA pakkuda kõigi kaasaegsete loomevaldkondade kõrghariduse ning arendustegevuse nõuetele vastavat ja rahvusvaheliselt tunnustatud õppeteenust visuaal- ja ruumikultuuri valdkonnas (sh efektiivne, kvaliteetne ja tööturuvajadustele vastav doktoriõpe) ning viia läbi teadus- ja arendusprojekte koostöös ettevõtete ja teiste partneritega nii EKA vastutusvaldkondades kui ka teistes nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkondades.

Lisaks rajatakse aadressil Kotzebue 6 ja 6A asuv tudengitele mõeldud õuetööde ala suuremahulisemate tööde tegemiseks ja 21-kohaline parkla.

Projekti raames rajatav Kotzebue 10 aadressil asuvas õppehoones saab olema neli korrust ning 1066 ruutmeetrit netopinda, kus hakkavad olema VR stuudio, materjalide labor, digitaalse printimise töökoda, ladu, suuremahuliste projektide ruum, keevitusnurk, värvimisnurk, juhataja ruum, 3D printimise ja laseri ruum, kaheksa töökohta, neli loenguruumi, mitu kööki ja saun.

Projekt viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusel.

 

Projekti rakendatakse kolme alaprojektina:

“EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus (Sisutegevuste projekt)” (2014-2020.4.01.16-0045), Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus (koos riikliku toetusega) 1 688 493,56 eurot

“EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus (Investeeringu projekt)” (2014-2020.4.01.16-0044), Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus (koos riikliku toetusega) 15 506 570,26 eurot

“EKA LOOVKÄRG jätkuprojekt” (2014-2020.4.01.20-0288), Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus 232 718,48 eurot

 

Rohkem infot:

Sven Idarand

E-post: sven.idarand@artun.ee

 

Jaga sõpradega:

Postitas Sven Idarand
Viimati muudetud