2018. a suveakadeemias osalejad. Foto J. Pajupuu
Juuli lõpust augusti lõpuni toimub kolmas EKA rahvusvaheline suveakadeemia, mida koordineerib avatud akadeemia. Rahvusvaheline suveakadeemia aitab tutvustada EKA rahvusvahelisi õppekavu ja kompetentsi läbi vahetu kogemuse.
Taotlusvooruga laekus 255 avaldust 50 maalt ning valituks osutus 142 üliõpilast 34 maalt, enim tuleb õppima Vene, Läti, Leedu, Ukraina, UK, Saksa, Soome, Türgi, Prantsusmaa, Iraani ja Hollandi juhtivate arhitektuuri-, disaini- ja kunstikõrgkoolide üliõpilasi.
Suveakadeemia raames toimub seitse kursust:
- Speculative and Critical Design – Special Programs Think Tank (29.07.-2.08.2019). Korraldatakse koostöös tootedisaini osakonna ja Arenguseire Keskusega. Juhendajateks on disainerid Elliott P. Montgomery ja Chris Woebken New Yorgis asuvast Parsonsi disainiülikoolist. Töötoas keskendutakse avalike teenuste disainimisele riigi tasandil.
- Sculptural Headwear – Couture Millinery (2.-8.08.2019). Korraldatakse koostöös moedisaini osakonnaga. Juhendajaks on eesti juurtega USA tunnustatud moekunstnik Eia Radosavljevic, kes on School of the Art Institute of Chicago (SAIC) koosseisuline ning Austraalia ja Eesti ülikoolide külalisõppejõud. Töötoas keskendutakse peakatte disainile.
- The Contemporary Art Field in Estonia (14.-16.08.2019). Kursust juhendab üldteooriaainete keskuse juhataja Maarin Ektermann ning näituse ja kunstnike külastuste programmi veab EKA kaasaegse kunsti magistrant Jan Christofer Rutström.
- Wood and Design (18.–24.08.2019). Korraldatakse koostöös tootedisaini osakonnaga ning juhendajateks on prof Jüri Kermik ja Soome tootedisainer ja õppejõud professor Simo Heikkilä koos kohalike puidutöö meistritega. Töötuba toimub Viljandimaal ning töötoas luuakse kohalikust puitmaterjalist Põhjamaade disaini traditsioonis objekte.
- Introduction to Egg Tempera Painting (19–23.08.2019). Korraldatakse koostöös muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnaga. Juhendajateks on ikoonikunstnik Maaria Treima ja Hilkka Hiiop. Töötoas on unikaalne võimalus keskenduda ajaloolistele meetoditele ja materjalidele ning saada praktiline kogemus ikoonimaalist.
- Numbers and Cognition in the Urban Environment (19.–23.08.2019). Töötuba toimub koostöös arhitektuuri osakonnaga. Juhendajateks on arhitektid ja õppejõud Raul Kalvo ja Mikk Meelak. Töötoas keskendutakse avaliku ruumi andmepõhisele planeerimisele.
- Clay 3D Printing (19.-26.08. 2019). Töötuba toimub koostöös keraamika osakonnaga. Juhendajaks on keraamik Jonathan Peter Keep Suurbritanniast koos meie keraamikaosakonna juhendajatega. Kursuse käigus õpivad osalejad 3D-printimise ja savi trükkimise tehnilisi oskusi ning avastava uusi võimalusi savi trükkimiseks ja kasutamiseks.
Töötoad lõpevad avalike esitluste-näitustega, kuhu on oodatud kõik huvilised. Lähem info EKA veebist.
Uute ideede otsing järgmiseks suveakadeemiaks on avatud.
Lähem info Kristiina Krabi-Klanberg, summeracademy@artun.ee