EKA viib varjualuste näituse kaheks nädalaks Narva

14. aprillil korraldavad Narva Eesti Gümnaasiumi õpilastele töötoa Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna juhataja professor Hannes Praks, Kristjan Holm ning osakonna tudengid. Töötoaga koos võtab sisearhitektuuri osakonna ekipaaž Narva kaasa ka Tallinn Music Weeki ajal populaarsust kogunud fotonäituse 14 erinevast tudengite ehitatud varjualusest ja puitinstallatsioonist. Näitus toimub Narva Kunstikooli ruumides (Kreenholmi 25, Narva) ning jääb avatuks kuni 28. aprillini. Näitust on teretulnud vaatama eriti need, kes peavad plaani tulla arhitektuuri või sisearhitektuuri õppima.

Päeval toimuvas töötoas räägitakse Narva Eesti Gümnaasiumi koolihoone näitel sellest, kuidas sisearhitekt saab vähest kasutust leidvat ruumi muuta nii, et inimestel tekiks võimalus seda uuel või teistsugusel moel kasutada. Koos õpilastega ehitatakse valmis kooli sööklaruumi makett ja ehitatakse maketi sisse valmis koos välja töötatud lahendus.

Pärastlõunal avatava näituse lugu: EKA arhitektuuriteaduskonna esmakursuslased – varem arhitektuuri- ja nüüd ka sisearhitektuuritudengid – lõpetavad oma esimese kooliaasta, ehitades koos terve kursusega valmis ühe suure puidust varjualuse, õppides nii tundma puidu kui Eestile ajalooliselt omase ehitusmaterjali võimalusi. Suurem osa kümne viimase aasta jooksul kerkinud objektidest on peidetud sügavale Eesti metsadesse ning seetõttu pole paljud neist huvilistele kuigi lihtsalt ligipääsetavad. EKA õppejõu, arhitekt Sille Pihlaku koostatud näitus toob 2006. aastast alates sündinud projektid esimest korda ühele fotonäitusele kokku. Narva on rändnäituse esimene peatuspaik.

Kunstiakadeemias on aegade jooksul pandud proovile õpilaste vormilisi, ehitus- ja materjalialaseid teadmisi, et kujundada Eestile omaseid, siia sobituvaid väikevorme. Puidust installatsioonid ja varjualused – väikesed arhitektuursed vormid – on tudengite jaoks parim viis seninägematute kontseptsioonide ja meetodite järeleproovimiseks.

Arhitektuuriosakonna varjualuste ehitamisele on aastate jooksul tugeva panuse andnud Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit (EMPL), toetades nõnda tudengite esmast kokkupuudet puidu ja ehitusega. Sisearhitektuuri osakonna metsaruuporitel aitas teoks saada RMK, linnalavad sündisid Tallinn Music Weeki toel, arhitektuurimuuseumi ees seisev installatsioon Tallinna Arhitektuuribiennaali egiidi all ning mõlema osakonna projektidele on õla alla pannud väga mitmed Eesti puidu- ja ehitusmaterjalitootjad.

Näituse kuraator-koostaja: Sille Pihlak

Näituse kujundus: Stella Skulatšjova

Lisainfo:

Professor Hannes Praks

EKA sisearhitektuuri osakonna juhataja

hannes.praks@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud