Interaktsioonidisain
Suhtlemine ümbritsevaga
Interaktsioonidisain käsitleb seda, kuidas me suhtleme ümbritseva maailmaga, keskenduses interaktsioonidele inimloodud keskkonna, tehnoloogia ja teenustega. Uute kogemuste, süsteemide ja toodete järele on aina suurem vajadus.
Väärtuslik Tulevikumaailm
Interaktsioonidisainerite eesmärk on luua tulevikumaailma, mis annab lisaväärtust meie eludele, keskendudes inimestele, nende vajadustele, käitumisharjumustele, väärtustele ning võttes kõige selle juures arvesse ka keskkonda milles elame.
ÜldinfoKestus Õppevorm Õppeaste / õppekeel Õppemaks |
SisseastumineAvalduse esitamise kuupäevad Eeldused Haridusnõuded Keelenõuded |
Rohkem infot
Eriala
Oleme tuleviku loojad
Tehnoloogia ülikiire areng on meid viinud järgmise tööstusrevolutsioonini ning esmakordselt üle pika aja pole kellelgi aimu, kuidas tulevik välja nägema hakkab. Meie, interaktsioonidisainerid, oleme täpselt selle muutuse keskpunktis: meie käes on võti luua tehnoloogiast põimitud tulevik mis baseerub inimeste väärtushinnangutel, vajadustel ja käitumisel.
Tehnoloogia on muutumas kõikvõimsaks, intelligentseks ja emotsionaalseks. Kaugeltki mitte enam tööriist mille võtame kätte et täita ülesannet, on ta saamas abiliseks kes laiendab meie võimete piire. Seega ei disaini me enam tehnoloogiat ennast, vaid suhet temaga. See suhe peab olema tähendusrikas, väärtuslik, hallatav. Selles on kõrg- ja madalhetked, põnevus ja igavus, see algab, areneb ja lõpeb. Kogu see kogemus tuleb luua inimperspektiivist lähtuvalt.
Fookus on inimesel
Ka maailm millele me disainime areneb äärmiselt kiiresti. Inimesed aga mitte — me paneme vastu, kohaneme ja alles viimaks võtame muutused omaks. Just seetõttu peame võtma inimese nurgakiviks, mille ümber loome oma disaineri suhtumise, lähenemise ja metodoloogiad. Kunstiakadeemia interaktsioonidisaini õppekava on inimkeskne, aga alati kätt pulsil hoidev ja tulevikkuvaatav.
Rohkem-kui-kasutajakeskne disain
Inimkeskne disain pole enam piisav. Et pärast põlvkondadepikkust ekspluateerimist meie elustandardeid edasi viia, peame homse päeva tooteid ja teenuseid luues vaatama inimese vajadustest kaugemale – arvestama planeedi omadega. Interaktsioonidisaineritena on meil võim selle üle kuidas inimesed ümbritseva maailmaga suhtlevad, me saame kujundada inimeste arusaamasid, isegi väärtushinnanguid ja käitumist. Positiivse tuleviku ehitamine on sõna otseses mõttes meie kätes.
Õppekava
Mõtlemine kõigepealt
Eseme loojast probleemilahendaja innovaatorini – disaineri töökirjeldus on pidevas muutuses. Seetõttu keskendub Interakstioonidisaini õppekava nende omadustele arendamisele mis teevad inimesest disaneri: eelkõige mõtteviisile – mõtlemine, väärtushinnangud ja suhtumine, seejärel erialaoskustele ning kõige viimaks tööriistade oskusele.
Disaineriks olemine tähendab disaineri iseloomu arendamist. Disainerid on uudishimulikud ega löö risti ette segadusele, eksperimenteerimisele ega luhtumisele. Nad võivad olla loovad arendamaks uudseid ideid, ning kriitilised loomaks selgust. Nad suudavad näha suurt pilti, ent on piinlikult täpsed detailidega. Disainerid hoolivad ja võitlevad inimeste ning neid ümbritseva keskkonna eest.
Õpime disaini seda tehes
Interkatsioonidisaini õpingud on projektipõhised. Sa lood oma disaineri intuitsiooni, vaatenurga, kogemuse ja portfoolio läbi järjepideva harjutamise. Juhendajateks on sel teekonnal pärismaailma praktikud, oma ala tipptegijad kes kasutavad kogemusi juhendamaks sind läbi keerukate projektide.
Töö päriselu projektidega
Meie lähenemine disainile on praktiline ja eksperimentaalne. Igal semestril töötame koos partneritega – Eesti idufirmade, riigiasutuste, telekomide, MTÜ-dega –, et tegeleda päriselu lähteülesannete, probleemide ja päris inimestega. Läbi kasutajauuringute ja empaatia loomise avastame varjatud võimalusi innovatsiooniks ning loome tulevikkuvaatavaid kontseptsioone mis põhinevad tänapäeva reaalsusel.
Interdistsiplinaarsus on loovate lahenduste võti
Me rõhutame kursuste komplekteerimisel mitmekesisust. Siin õppides saad töötama külg-külje kõrval kaaslastega väga erinevatelt erialadelt, taustadelt ja kultuuridest. See loob aluspinna ideede kümblusele ja vastastikkuse õppimise kogemuse.
Interaktsioonidisaini saab õppida magistritasemel. Õppekava eesmärgiks on anda lõpetajatele võimekus hallata kompleksseid arendusprojekte uute toodete ja teenuste loomisel, aga ka juhtida rahvusvahelisi multidistsiplinaarseid tiime. Eriala on rahvusvaheline ning kaasab juhendajaid näiteks ettevõtetest nagu IDEO, Google jpt.
Kellena saab töötada?
Interaktsiooonidisainer
Teenusedisainer
Kasutajakogemuse (UX/UI) disainer
Tootedisainer (Digital Product Designer)
Kasutajauurija (UX Researcher)
Tooteomanik
Interaktsioonidisaini magistriprogrammis õpitud mõtteviisi ja oskuseid saab rakendada igas valdkonnas ettevõtlusest hariduse, kultuuri, meditsiini ja riigijuhtimiseni.