Sisseastumine

Ootame neid, kes

  • soovivad õppida mõistma ja kujundama inimese ja tehiskeskkonna vahelisi suheteid;
  • tahavad arendada kriitilist mõtlemist ning kes tunnevad huvi maailmas ja disainis toimuva vastu;
  • soovivad luua, katsetada, kel on isu praktilist laadi tulemuse järgi;
  • on empaatilised ja kes on avatud koostööle.

NB! EKA tööstus- ja digitootedisain kuulub nende õppekavade hulka, mille õppijatel on võimalik teatud tingimustel taotleda Töötukassast tasemeõppes osalemise toetust. Lisainfo ja tingimused SIIN.

 

Ajakava

  • 01.02.– 09.06.2025 avalduste vastuvõtt SAISis kuni 23:59ni
  • 2025 aasta lõpetajatel tuleb avaldus esitada ilma lõpetamise ja riigieksamite andmeteta. Värskendame avaldused SAISis peale andmete jõudmist registritesse. Kui peale sisseastumiseksamite läbimist selgub, et riigieksami tulemus jääb alla 40 punkti, siis langeb kandidaat kahjuks konkurentsist välja.
  • 06.06.2025 avalduste vastuvõtt kohapeal kell 10:00-16:00 Põhja pst 7-D206  NB! Tööstus- ja digitootedisaini erialale kandideerides tuleb SAISis vastata lisaküsimustele. Kui sa tuled avaldust esitama kohapeale, palun vasta eelnevalt küsimustele ja võta vastused kaasa elektroonselt või saada eelnevalt e-posti aadressile vastuvott@artun.ee. Ankeediküsimused leiad SIIT.
  • 13.– 17.06.2025 toimuvad sisseastumiseksamid ja vestlused
  • hiljemalt 20.07.2025 teatakse SAISis vastuvõtu tulemused
  • 08.07.2025 õppima tulemise kinnitamise tähtaeg SAISis

BAKALAUREUSEÕPPE VASTUVÕTT 2025

õppekava TÖÖSTUS- JA DIGITOOTEDISAIN

  • BA õppekava on eestikeelne ja täiskoormusega õppijale tasuta. Õpe toimub päevases õppevormis.
  • Bakalaureuseõppesse saavad kandideerida kõik, kellel on keskharidus või sellele vastav kvalifikatsioon (nt kutsekeskharidus). Üldised vastuvõtutingimused
  • Kandideerimiseks peab olema sooritatud eesti keele/eesti keel teise keelena riigieksam minimaalselt 40/75 punktile ja inglise keele tulemus B1 tasemele. Riigieksamite täpsed nõuded

ESIMENE VOOR:

Iga sisseastuja loob omanimelise kausta Google Drive keskkonda, kuhu peab üles laadima oma tööd (portfoolio). Link tuleb lisada avaldusele. 

Koondada tööd kokku ühte slaidi esitlusse. Portfoolio esitada ainult PDF formaadis. Max maht 40MB.
Lisada iga töö kohta aastaarv ja paarilauseline selgitus. Selgita, mille raames töö on tehtud, iseseisev, koolitöö vmt.
Portfooliot koostades võiks seada eesmärgiks, et ⅔ mahu ulatuses näidata erialaseid katsetusi ja ⅓ ulatuses muud looming, milles on oodatud visandid, maalid, kollaažid.

Materjalis teostatud tööd, nt mööbel, keraamika, esita fotona, mille taust on neutraalne. Kirjeldada kahe lausega töö peamist ideed.
Arvutiga tehtud digitaalsete tööde kohta, nt veebileht, animatsioon jne, lisada portfooliosse kuvatõmmised ja link veebiaadressile.

SAISi tuleb laadida ka essee teemal „Valitud Eesti tootedisainilahenduse head ja vead.” Maht min 1800 tm. Vali üks Eesti tööstus- või digitootedisainilahendus ning analüüsi seda süvitsi. Mis on antud toote hea külg või mitmed head küljed – millisele kasutajagrupile või millisesse konteksti eriti hästi sobib? Mis on konstruktsiooni, disaini, materjalivaliku eelised? Palun too välja ka sama toote negatiivsed küljed või üks negatiivne külg. Lisa ka foto(d) tootest.
Võiks põhineda reaalsel näitel.

Esitatud portfoolio ja essee alusel valib vastuvõtukomisjon välja kandidaadid, kes lubatakse sisseastumiseksamitele.


TEINE VOOR: SISSEASTUMISEKSAMID 

Eksamiülesanne 2: tööstusdisaini ülesanne 13.06.2025 9:00-13:00 Põhja pst 7 ruum A502, A503
Hinnatakse analüüsivõimet, lahenduse leidlikkust, tehnilist taiplikkust, disaini- ja kompositsioonioskust, visuaalset ja kirjalikku kommunikatsiooni.

Eksamiülesanne 3: digitootedisaini ülesanne 13.06.2025 14:00-18:00 ruum A502, A503
Hinnatakse analüüsivõimet, lahenduse leidlikkust, tehnilist taiplikkust, disaini- ja kompositsioonioskust, visuaalset ja kirjalikku kommunikatsiooni.

Vestlus (ei ole hindeline): 16. ja 17.06.2025 kell 9:30–17:00 (intervall: 10 min) ruum A-503 . Individuaalne vestluse aeg saadetakse kandidaadile meilile.
Vestlus toimub EKAs kohapeal. Vestlusel tunneb komisjon huvi eksamiülesannete 2 ja 3 lahenduste vastu. Vestlusel vaatab ja küsib komisjon täiendavaid küsimusi eksamiülesande 1 kohta. Portfoolio+essee. Samuti soovime kuulda läbimõeldud põhjendusi eriala valikule – miks soovid just tööstus- või digitootedisaini õppima tulla.
Palume vestluseks valmis olla 15 minutit enne planeeritud aega ning arvestada võimalusega, et vestluste graafik võib nihkuda.


Konkursipall koosneb: 3 hindest 10-palli süsteemis.

 

Kandideerimislävend*: 15

* kandideerimislävend on minimaalne punktisumma (peale kõigi sisseastumiseksamite tulemuste selgumist), mis tagab edasise kandideerimise õppekaval. Kandideerimislävendi ületamine ei taga automaatset vastuvõttu.

 

MAGISTRIÕPPE VASTUVÕTT 2025

Magistriõppe õppekavadega saate tutvuda SIIN

Kontaktid

_MG_4971

Helen Jürgens

Peaspetsialist

6267 305
Põhja puiestee 7, ruum D206

helen.jyrgens@artun.ee