Merly Mändla, Kadi Pihlak, Andrea Miku projekt erialaprojekti "Avalik ruum" raames.
EKA sisearhitektuuritudengite bakalaureuseõppe 3. kursus algab avalikku ruumi käsitleva õppeainega. Aine eesmärgiks on süveneda ühiskondliku ruumi erinevatesse tüpoloogiatesse ning sisearhitektuuri eripäradesse, suhestuda ühe konkreetse avaliku funktsiooniga hoone arhitektuuri ning linnaehitusliku kontekstiga ning kasutajagruppidega. 2019. aasta sügisel võeti luubi alla aastakümneid kasutuseta seisnud Tallinna Linnahall, mille avaliku otstarbe ümbermõtestamise ning uue ruumi planeerimise käigus said tudengid selgeks hoone/ruumi funktsionaalse ja ruumilise planeerimise, viimistlusmaterjalide, valgustustehnika ja ruumiakustika põhitõed.
Õppejõud: Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla, Kaupo Kõrven
Merly Mändla, Kadi Pihlak, Andrea Miku
Linnahall on amortiseerunud oma ajastu mammutehitis, mille väärtus seisneb tema pikas ajaloos ja maamärgilises arhitektuuris, mitte funktsionaalsuses.
Välja pakutud Linnahalli uus lahendus seisneb hoone kontseptsiooni ja ruumikasutuse kaasajastamises ja demokratiseerimises. Olulise tõsiasjana arvestatakse sellega, et ei Tallinn ega Eesti vaja ega suuda täita üht 4000-kohalist kontserdisaali piisava sagedusega, et õigustada selle ülalpidamiskulusid.
Vastandudes ajaloolisele interjöörile on amfiteatri asemele püstitatud kolm erinevat, lakoonilist kuupi: loomuliku akustikaga saal, kinosaal ja black box teatrisaal. Kuupide vahele jääv ala on kasutuses ekspositsioonialana. Lisaks on 0. korrus koduks kunstiresidentuurile ja 1. korrusel on uue kasutuse leidnud garderoobid: seal asuvad koostöötamise ala ja toidutänav.