Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna tudengid messil
Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna tudengid esinevad oma loomega sisustusmessil “Interjöör 2014”.
Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna I kursuse üliõpilased said 1. septembril huvitava ülesande – puidu algõppe kursuse jooksul tuli valmistada puidust veeanumat Eesti Vabariigi Pekingi saatkonna sauna tarvis. Tudengeid juhendas Liisa Põime, kes parajasti ise Pekingi saatkonna sisekujundusega tegeles. Puit ja vesi ei ole just suurimad sõbrad ning seetõttu oli ettevõtmine tehnoloogiliselt suur väljakutse. Unikaalsed veenõud on valminud töökoja juhataja Avo Trageli pädeval juhendamisel.
Lisaks on väljas tuttuued täispuidust toolid. Nimelt on tool üks esimesi mööbli projekteerimise ülesandeid sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonnas. „Tool on oivaline, parajas mastaabis katsepolügoon igale füüsilise maailma vallutajale – siin saab läbi mängida füüsiliste jõudude jaotumise, katsetada materjalide murdumise piire, suhestumist inimese ergonoomikaga ning lihvida oma kompositsioonitaju, selgitab osakonna juhataja professor Toivo Raidmets. Kuna toolid, mis peale projekti saavad ka materjali viidud üliõpilaste omaenese kätega ning lõpphindamine on alles mais, siis on eksponeeritud kahe kiirema – Birgit Palgi ja Kaarel Kuuse töö tulemus. Head istumist!
Messi kohta vaata ka: http://www.sisustusmess.ee/
Mess on avatud:
25.aprill 11.00 – 18.00
26.aprill 10.00 – 18.00
27.aprill 10.00 – 16.00
arhitektuuri ja disainigaleriis on avatud 21.02.-9.03.2014 näitus Sushi Bar
Arhitektuuri ja disainigalerii allkorrusel on avatud 21.02.-9.03.2014 näitus
Sushi Bar, kus esitletakse EKA sisearhitektuuri ja mööblidisaini tudengitega Soome Grand Old Man`i Simo Heikkilä poolt läbi viidud workshopi tulemusi.
„Käesolev näitus SushiBar on EKA-s toimunud ühenädalase workshop’i tulemus.
Ülesande ideeks oli ühendada baariruumides kasutatavate toolide nõudlik funktsioon ja väga igapäevaste materjalide kasutamine: teras ja puit.
Üliõpilased teostasid esiteks kiire uurimuse Tallinna baarides,
seejärel valmisid visandid ning lõpuks töökojas ka oma kätega prototüübid. Esemete disainimisel olid konstruktsiooni kõrval võtmesõnadeks kunstiline vabadus ja väljenduslikkus. Mõistel ’sushi baar’ on siin kõigest sümboolne roll, et julgustada üliõpilasi mitmekülgse ja värske tulemuse saavutamisele.”
Simo Heikkilä