Lõppmäng2015 kiikas arhitektuuri köögipoolele, et näidata neid protsesse, mis eelnevad päris ruumile – ehitatud keskkonnale. See salapärane maailm jääb igapäevasele ruumikasutajale tavaliselt varjatuks. Nii avanesid kursuseprojektid üliõpilaste visandiraamatute kaudu, kus sees erinevad ekslemised, loomise rõõmud ja valud, mis ilmnevad tihtipeale kahemõõtmeliste kritselduste, diagrammide, mudelite, luuletuste ja üleskirjutiste näol või telefoniga filmituna, et seejärel sündida mitmekihilise ruumina.
“Nagu ideed meie peas moodustavad ühtse mõttelõnga seosetutest mõttevälgatustest, põimuvad omavahel meie pildilised jutustused ning galeriis kohapeal tekkinud uute seoste võrgustikud. Külastajal on võimalus jälgida arhitektuuritudengite mõttekäike, mõelda kaasa ja leida uusi seoseid,” kirjeldasid näituse loojad väljapanekut.
Visandid, skeemid, pildid ja sõnad muutusid näitusel eraldiseisvateks osadeks. Külastajal oli võimalus panna kokku oma isiklik tervik, kus iga joon, kriips või täpp võis omandada tähenduse, mis juhtis vaatajat läbi galerii ja oma isikliku ideederuumi. Ideed leidsid oma kontsentratsioonipunktid makettides, kus tudengite otsingud ja tööprotsess oli jõudnud küllastunud olekusse.
Näituste kuraatorid olid arhitektuuri II kursuse tudengid, neid juhendas arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna prof. Andres Ojari.
Näitus oli avatud 11.-27. juuni 2015.
Rohkem pilte näituse avamisest leiate siit.