Näitus Aktiivsusruum on kokkuvõte 2018. ja 2019. aasta jaanuaris toimunud töötoast, mis uuris, kuidas aktiveerida ruume ja muuta nende kasutajad liikuvamaks!
Seisame silmitsi tõsiste globaalsete probleemidega: vähene füüsiline aktiivsus, ülekaalulisus ja istuva eluviisi domineerimine. Vähese liikumise probleemi on võimalik vähendada disainides keskkondi, mis on „liikuma kutsuvad“. Ruum meie ümber mängib siinkohal olulist rolli. Mõned kohad kohe kutsuvad jooksma ja tegutsema!
Antud töötuba uuriski, et milline on liikumist motiveeriv ruum ja millised on need aktiivsust inspireerivad ruumilised tegurid? Milline ruum paneb meid liikuma? Milliseid tegevusi ja millistes ruumides me harrastame?
Aktiivsusruumi üks olulisi külgi ja mootoreid on just nimelt põneva keskkonna või ruumi kogemine. Liikumine on pingutus, mis vajab motivaatorit. Piisavalt tugevat lüket. Ahvatleva kogemuse lubadus võib olla tihti liikumise genereerijaks.
Ka treeningruumide maailmas on esteetilisus väga oluline küsimus. Praegu valitseb jõusaale ja treeningparke peamiselt praktilisus, mis dikteerib ka vormi. Kas ilu on kogemus, mis inspireerib? Kas kogemus ise saabki olla ilu? Kas treening saab olla esteetiline? Kas treeningkeskkonna ilu on oluline?
Üldjoontes võime tõdeda, et praegustest spordi või aktiivsusruumidest on esteetikast ja naudingust puudus, seetõttu keskendusime töötoa vältel arhitektuursete vormide põnevusele ja liikumisruumi visuaalsele kogemusele.
Kuraatorid: Mae Köömnemägi, Ljudmilla Georgieva
Osalejad: Eesti Kunstiakadeemia üliõpilased
Näitust eksponeeriti muuhulgas 2018. a KUMUs, 2019. a TABi raames Kultuurikatlas ja 2020. a EKAs.