Martin Melioranski ja Renee Puusepa magistristuudio

Kaiko-Kivi-Master-thesis-2

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Table Normal”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:”Calibri”,”sans-serif”; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

Martin Melioranski ja Renee Puusepa juhendatud magistristuudio esimene lend tudengeid alustas 2013. aasta sügisel. Stuudio kutsuti algselt ellu eelkõige vajadusepõhiselt – mitu magistranti valis samaaegselt digitaalsete ruumiloomevahenditele fokusseeritud teema ning tarvis läks vastavasisulist juhendamist.

Kokku on kolme esimese aastaga stuudiost läbi käinud ja juhendamist leidnud 12 üliõpilast, kelle tööd on rohkemal või vähemal määral seotud kaasaegsate arhitektuuriloome tehnoloogiate ja meetoditega. Põhirõhk asetatakse tihtipeale protsessile ning töövahendite väljatöötamisele ja kasutamisele. Loomulikult on ka tervikliku ruumilise tulemuse saavutamine tähtis, kuid küsimuse “milline” asemel pööratakse rohkem tähelepanu küsimustele “miks” ja “kuidas”. Hea tulemus on ennekõike läbikaalutletud otsustusprotsessi väljund!

3D Labori magistristuudio lõpetanud noored arhitektid on pälvinud hindamistel kõrgeid tulemusi ning neid on auhinnatud Eesti Teaduste Akadeemia üliõpilaste parimate teadustööde konkurssidel.

2016. aastast pakuvad stuudio juhendajad välja üldsuunad, mis on seotud 3D Laboris käsitletavate teemadega. Stuudio magistrantidelt eeldatakse valmisolekut panustada labori teadustöösse. 3D Labori üldsuundadega saab tutvuda siin.

Jaga sõpradega:

Postitas Toomas Tammis
Viimati muudetud