17.-19. veebruaril juba neljandat korda Tartus toimuv arendusnädalavahetus “Garage48 Hardware & Arts” toob kokku oskajad inimesed üle terve Baltikumi, et ideest töötav prototüüp arendada.
Tartu Ülikooli füüsika instituudi maja hõivavad 48 tunniks 180 osalejat: mehaanika ja elektroonika insenerid, toote- ja graafikadisainerid, tarkvaraarendajad ja programmeerijad, reaalteaduste esindajad ja turundajad – nii juba töötavad professionaalid kui ka tudengid. Garage48 Hardware & Arts 2017 on ellu kutsutud Tartu Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja SA Garage48 ühisalgatusena.
“Ühest küljest on tehnoloogia areng tekitanud suure nõudluse professionaalse tootedisaini järele, teisalt on disaineritel ja arhitektidel kasvav soov integreerida elektroonikat ja mehhatroonikat oma loomingusse. Garage48 Hardware & Arts on disaini ja tehnoloogiavaldkonna koostöökultuuri arendajana saavutanud olulise rolli,” möönab EKA disainiteaduskonna dekaan Kristjan Mändmaa.
Sünergiale kaasaaitamist tähtsustab ka üks ürituse korraldajatest, Tartu Ülikooli professor Alvo Aabloo: “Selle üritusel on loodud eeldused koostööks loodusteadlaste, disaini- ja loome inimeste, väga erinevate inseneride, erinevate rakendajate, sh ka militaarvaldkonna inimeste ning ärijuhtide vahel. Haridusmaastikult oleme kaasanud nii Tartu Ülikooli, Kunstiakadeemia kui ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused.”
Garage48 Hardware & Arts 2017 annab osalejatele kasutada erisuguseid elektroonika- ja disainmaterjale ning töövahendeid. Nende päralt on ka Tartu Ülikooli digilabor ja SPARK Makerlab. Töövahendite ja oskustega aitavad Mass Portal 3D printeritega, Rohde & Schwarz elektroonikaseadmetega ning Eccom materjalide laserlõikusega.
Garage48 kaasasutaja Priit Salumaa sõnul pakub üritus väljakutset ka tarkvaraarendajatele. “Tänase päeva kõige mõjukamad tehnoloogiaettevõtted on rajanud oma tooted riistvarale. Tesla, Apple ja Eesti oma Starship Technologies on oskuslikult kombineerinud riistvara, tarkvara ja disaini,” sõnas Salumaa hetkel kõige kuumemate tehnoloogiafirmade kohta.
Garage48 Hardware & Arts 2017 nädalavahetuse jooksul valminud prototüüpide esitlusi näeb otseülekandes pühapäeval, 19. veebruaril algusega kell 18 Postimehe ja Garage48.org veebilehe vahendusel.
Ürituse sponsorid: Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Tartu Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi meetmetest kaasrahastatav ja EASi klastriprogrammi kuuluv Estronics klaster, Eesti Kultuurkapital, Elisa, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartu Linn, Milrem, Läti Suursaatkond Eestis, Startup Estonia. Toetajad: MassPortal, Eccom, Spark, Spark MakerLab, Rohde&Schwarz, Made By, Latitude59 ja Hedgehog.
Ela kaasa üritusele läbi Postimehe LIVE blogi siin.
Ürituse veebileht: http://garage48.org/events/hardwarearts2017