Graafiline (re)presentatsioon & varjualune. Arhitektuurne projekteerimine I, 09.2019–12.2019

Tutvu vihikuga SIIN

Esimese kursuse sügissemestri õppeülesannete eesmärk on tutvustada arhitektuuri tekke eeldusi, põhjuseid ja võimalusi. Ülesandeid lahendades tuleb uurida ja mõtestada inimese ja teda ümbritseva keskkonna vahekordi.

Viiepäevases maketistuudio töötoas peavad tudengid enda abstraktseid mõtteid väljendama kolmemõõtmelises maailmas, kasutades vaid tavapärast hallpappi. Tulemuseks on dünaamilised mahulised maketid, mis lasevad purunemata oma mahulist kuju muuta.

Graafilise osana peab vabalt valitud väikehoonet iseloomustavaid jooniseid (plaan, lõige, vaade) kujutama nii algse kui ka muteerunud vormina. Graafika teises osas loovad tudengid programmis Processing koodi kirjutades erinevaid liikuvaid digitaalseid kujutisi.

Suurim osakaal on sügissemestril varjualusel. Tudengid projekteerivad enese vajadustest lähtuvalt varjualuse. Ette antakse loosi alusel asukoht, kindlad materjalid ning maksimaalne ehituspind. Edasine on tudengite endi teha.

Esimese kursuse kulminatsioon on ühe projekteeritud varjualuse ehitamine tudengite endi poolt. Selline kollektiivne ehitustegevus aitab mõista arhitektuuri ja reaalse ehitamise keerukaid suhteid ning ühtlasi luua tugeva kursusevaimu.

 

Kursuse juhendajad: Andres Ojari, Paco Ernest Ulman, Mikk Meelak, Arhitekt Must

Koostajad: Helin Kuldkepp, Laura Liis Vilbiks

Väljaandja Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuri ja Linnaplaneerimise osakond, 2021.

Vihiku väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital.

 

ISBN 978-9916-619-16-2 (trükis)

ISBN 978-9916-619-17-9 (pdf)

ISSN 2461-2359

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud