13. – 17. jaanuaril 2025 toimus iga-aastane “Hüljatud maastike” valikaine, mis on suunatud arhitektuuriteaduskonna II kursuse tudengitele ja ka sisearhitektuuri, muinsuskaitse ja inseneriteaduste tudengitele. Kursus viis seekord Joaveskile, mõtisklema teemal “(Filmi)maastike uus elu”.
1899. aastal asutatud Joaveski papivabrik on Lahemaa rahvuspargi suurim ajalooline tööstuskompleks. Vabriku kahel tegutsemisperioodil on Joaveskile kerkinud hulganisti tööstust toetavaid rajatisi: hüdroelektrijaam, tööliselamud, abihooned, sepikoda, juhataja elamu jm. 1994. aastal vabrik suleti, 2001. aastast toimib ühes tehase osas hüdroelektrijaam, kuid suurem osa on siiani kasutuseta ja tühi.
Tänavune „Hüljatud maastike“ töötuba kutsus erinevate erialade tudengeid arutlema ja lahendusi leidma järgnevatele teemadele:
-Tööstusmaastikud ja filmikunst
-Tööstuskompleksi elavdamine ja uuesti elule äratamine
-Lahemaa rahvuspargi ja tööstuse suhe
-Loodus(kaitse) ja tööstus
-Papivabrik kui kogukonna siduja
Varem on sama projekti raames tegeletud näiteks Narva Kreenholmi tehase, Tapa raudteejaama, Kopli liinide, Tallinna Dominiiklaste kloostri ja Katariina kiriku ning paljude muude põnevate soiku vajunud asukohtadega.