HÜLJATUD MAASTIKUD: TAPA – EESTI VISIITKAART? MUUSEUMIÖÖ TAPA RAUDTEEJAAMAS

Tapa raudteejaam koos oma võimsa veetorniga on vaieldamatult Eesti erilisemaid raudtee ehitisi, mille saatuse pärast on muretsetud aastaid.  Tänavu talvel töötasid Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse, arhitektuuri ja sisearhitektuuri ning Tallinna Tehnikaülikooli inseneri eriala tudengid välja neli erinevat, reaalselt teostatavat stsenaariumi kuidas Tapa jaam uuesti tööle panna.

Valminud töid otsustasid tudengid nii kohalikele kui ka külalistele tutvustada just muuseumiööl.

Tudengite öö juhatab kell 17:30 sisse Ruumiringluse algatuse esitlus hüljatud hoonete taas- ja vahekasutusest. Kell 18:00 saab kuulata üliõpilaste ettekandeid, mille järel oleme varunud aega avalikuks aruteluks Tapa raudteejaama kasutuse teemal.

Alates kella 19:00st saab raudteejaama uut elu kogeda tänavusele muuseumiööle kohases mängulises vormis. Võlutriki abil kolib kell 20 ja kell 21 raudteejaama ka imetore Tapa muuseum ja seda koos kogu oma ekspositsiooniga.

NB! muuseumiöö ajal peatub raudteejaamas koguni 10 rongi, mis viivad või toovad huvilisi nii Tallinna, Tartu, Narva, Rakvere kui ka Jõgeva muuseumidest ja muuseumidesse!

Interdistsiplinaarsete töötubade sari “Hüljatud maastikud” toimub sellel aastal viiendat korda. Erinevate erialade tudengid püstitavad küsimusi ja otsivad inspireerivaid lähenemisviise, kuidas aktiveerida hüljatud ruumilist keskkonda. Sama projekti käigus on tegeletud Tallinna Kopli liinidega, tööstusaladega Sindis ja Kohtla-Järvel, Dominiiklaste kloostri Katariina kirikuga Tallinnas ning hüljatud Paluküla kirikuga Hiiumaal.Kursus hõlmab nii loenguid, seminare kui ka välitöid. Tänavust kursust juhendavad EKAst arhitektid professor Andres Ojari ja Martin Melioranski, muinsuskaitse dotsent Riin Alatalu, sisearhitekt Tüüne-Kristin Vaikla ja TTÜ professor Targo Kalamees.

Sel õppeaastal tegelesime Tapaga. Oleme ise oma valikut põhjendanud nii:

“Tapale on asja paljudel külalistel – Eesti ja liitlasvägede sõduritel, kaitseväega seotud isikutel, sõdurite vanematel, pruutidel ja sõpradel. Võõrsõdurid saadavad Tapal mööda enamuse oma Eestis veedetud ajast ja seega on Tapa koht, mille järgi kujuneb neil arvamus Eestist tervikuna.

Ettevõtmist toetab Eesti Kultuurkapital.

Jaga sõpradega:

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud