
DEKA, EKA disainiteaduskonna ajalehe, eesmärk on inspireerida disaineriks hakkama, et omandada ühiskonnas mõjukas elukutse.
DEKA nimega ei viita me mitte ainult disainile EKAs, vaid ka disaini mõjule. Ajalehes jagatakse hulgaliselt soovitusi: kuidas EKAsse õppima tulekuks valmistuda, milliseid näituseid külastada, mida vaadata, lugeda ja kuulata. DEKA soovitab podcaste, ajakirju ja muidugi EKA disainiharidust ennast.
DEKAs kirjutavad keraamik Kaja Altvee, tootedisainer Björn Koop ja Triin Jerlei, graafilised disainerid Ott Kagovere, Andree Paadi ja Aimur Takk, ringdisaini magistrant Mariann Hendrikson, moedisainer Piret Puppart ja moedisaini korralduse tudengid Mette Lemmik ja Margared Pius, tekstiilidisainerid Piret Valk ja Juulia Aleksandra Mikson, Ionel Lehari kõneleb sotsiaalse disaini tudengi Jüri Pootsmaniga tehisarust. DEKAst saad nõu, kuidas koostada portfoolio ning kuidas valmistuda sisseastumiseksamiteks. Ajalehes on esindatud kõik disainiteaduskonna erialad.
Toome teieni lugusid ja ideid sellest, millega tegelevad disainitudengid ning tutvustame oma õppijate ja vilistlaste saavutusi. Koos on lood, mis näitavad, kuidas disainerina saab juba noorelt panna aluse silmapaistvale rahvusvahelisele karjäärile ja kuidas näiteks juba õpingute ajal disainida Eesti riigieelarve loetavaks.
EKA disainiharidus on midagi enamat kui lihtsalt teadmiste ja oskuste kogum: see on mõtteviis, mis õpetab mõistma ja lahendama probleeme, nägema suurt pilti ning looma lahendusi, mis pakuvad väärtust ka tulevikus. Meie tudengid ja vilistlased on pälvinud tunnustust maailma tipp-konkurssidel, toonud tööstusesse uuenduslikke lahendusi ning kujundanud igapäevaelu paremaks ja teadlikumaks.
Lae alla DEKA digiversioon siin!
Paberkandjal DEKA levib erinevates EKA õppesaalides ning aatriumis.