Katrin Kivimaa on kunstiteadlane, kultuurikriitik ja tõlkija, Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi vanemteadur. Tema peamised uurimisvaldkonnad on feministlik kunstiajalugu, Eesti moodne ja kaasaegne kunst, rahvuslus ja kunst, sotsiaalsed kunstiprojektid, feministlik kureerimine, Eesti kunstiteaduse historiograafia, naiste representatsioon kunstis ja visuaalkultuuris.
Katrin Kivimaa on õppinud ajalugu, kunstiajalugu ja soouuringuid Tartu ülikoolis, Kesk-Euroopa ülikoolis Prahas ja Budapestis ning kaitsnud doktorikraadi kunstiajaloos Leedsi ülikoolis Suurbritannias. Ta on töötanud kunstiteaduse professorina Eesti Kunstiakadeemias (2006—2017) ja kultuurilehe Sirp kunstitoimetajana (1993—1997). 2010. aastal kureeris ta koos Kädi Talvojaga KUMU kunstimuuseumis näituse “Nõukogude naine eesti kunstis” ning 2008—2010 osales Viinis ja Varssavis toimunud suurprojekti “Gender Check: Femininity and Masculinity in the Art of Eastern Europe” rahvusvahelises töörühmas.
Ta on avaldanud monograafia “Rahvuslik ja modernne naiselikkus eesti kunstis, 1850—2000” (Tartu Ülikooli Kirjastus, 2009), toimetanud ja koostanud kogumiku “Working with Feminism: Curating and Exhibitions in Eastern Europe” (Tallinna Ülikooli Kirjastus, 2012) ning ajakirja Kunstiteaduslike Uurimuste erinumbri “Geographies of Art History in the Baltic Region” (2010). 2009. aastal tunnustati teda Ervin Pütsepa preemiaga parima kunstiteadusliku monograafia eest 2009. aastal