INTERAKTIIVNE DOKUMENTAALFILM „THE EAST“

EKA vabade kunstide teaduskonnas viidi EASi innovatsiooniosaku toetuse abil ellu interaktiivse dokumentaalfilmi projekt “The East”. Karm Film OÜ poolt tellitud eriprojekti teostasid Uusmeedia osakonna prof Raivo Kelomees, dr Chris Hales, Hans Gunter Lock, Taavi Suisalu, samuti mitmed eraisikud ja ettevõtted.

Film toob esile Eesti suurimad kontrastid: Ida-Virumaa tööstuspiirkonna kõige maalilisema looduse, sünged ja kaunid tehismaastikud ning seal elavate inimeste elulood.

Valikuvõimalustega, demokraatlik film pakub vaatajaile liikumist neljas teemas. Filmi esteetika on üles ehitatud jaosekraani põhimõttele, võimaldades valida ootenarratiivi ja aktiivse narratiivi vahel. Filmil on kolm versiooni: kinoversioon, DVD-versioon ja veebiversioon. Olulisemaks on siin kinoversioon, mille jaoks on loodud spetsiaalsed seadmed, millega publik teeb kinosaalis valikuid. Enamusvalik muutub aktiivseks narratiiviks.

Filmi tegelased ja geograafilised asukohad on reaalsed. Filmi karakterid on mahlaka keelega kohalikud töölised ning suurtootmise juhid, kes igapäevaselt peavad töötama keerukates tingimustes ning lahendama olukordi, mida heaoluühiskonnas ei osata uneski näha. Projekti raames näeme, kuidas ja mille kaudu Ida-Virumaa elanik end indentifitseerib ning millised on sellele piirkonnale omased karakterid.

Tellija kommentaar: Hille Karm: “Teema on meie jaoks huvitav eelkõige oma tehniliste lahenduste poolest, kuna sellises mahus interaktiivset filmi ei ole Eestis varem tehtud. Meile on olnud suureks abiks nii Allfilm kui Classic Studio, kelle toeta ei oleks seda filmi sellisel kujul sündinud. See ei ole klassikaline dokumentaalfilm vaid põnev eksperiment nii filmi tegijatele kui ka vaatajatele, sest publikul on võimalik ka ise loo tegevusse sekkuda.” Teostaja kommentaar: Raivo Kelomees: “Lähteülesandeks oli luua interaktiivse dokumentaalfilmi kinoversiooni prototüüp. Projekt on väljakutsuv ja unikaalne. Meie eesmärgiks on luua tarkvarakeskkond koos selle juurde kuuluva raudvaraga, mida on võimalik kasutada korduvalt erineva filmisisu esitamiseks.”


Jaga sõpradega:

Postitas Eerik Kändler
Viimati muudetud