Vitriingalerii EKKMi (Põhja pst 35) fassadil
Algus k.p.:
19.10.2018
Algusaeg:
18:00
Lõpp k.p.:
25.11.2018
Evita Vasiljeva avab reedel, 19. oktoobril kell 18 EKA fotograafia osakonna Vitriingaleriis (Põhja pst 35) näituse “Unintentional and very particular”.
Evita Vasiljeva näitus on osa EKA fotograafia osakonna 20. tegevusaasta pidustustest, mille raames toimuvad Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst 35) erinevad juubeliüritused. Sügisel 2018 kureerib Vitriingalerii programmi Kaisa Maasik. Eelnevalt on galeriis esinenud Vít Havránek ning Anna Mari Liivrand. Kuni 20. oktoobrini võtab Vitriingalerii vastu EKA tudengite taotlusi uueks hooajaks, tulemused kuulutatakse välja 1. novembril.
Moonutatud abstraktsete skulpturaalsete vormide väljapanek on alguse saanud Hollandis EKWC keraamikaresidentuuris viibides. Võõristavatena mõjuvad kujud on valminud 3D-saviprintimise käigus – protsess, mis mille tulemusena toimub loodava pinna korduv mõranemine. Lõplikele resultaatidele on omane huvitav vastuolu uuest ja vanast – tulevikulisest füüsisest ja antiiksest materjalist, tehnilisest meetodist ja looduslikust tekstuurist.
Näitust saab vaadata olenemata kellaajast ning see jääb avatuks kuni 2. detsembrini.
Neljapäeval 18. oktoobril kell 18.00 avab Evita Vasiljeva Tallinna Linnagaleriis näituse “Still Stands and Resilient Nows”, mis jääb avatuks kuni 25. novembrini.
Graafiline disain: Mai Bauvald ja Ran-Re Reimann
Evita Vasiljeva (1985) on peamiselt Amsterdamis ja Riias tegutsev Läti päritolu kunstnik. Evita lõpetas vabade kunstide teaduskonna Gerrit Rietveldi Akadeemias (2012) ning täiendas end kaheaastases residentuuriprogrammis De Ateliers’s Amsterdamis (2014-2016). Ta on skulptor, kes ei piiritle end füüsilise materjali valikuga. Tema viimaste näituste seas on “HYBRIDS” Lustwarandes, Tillburgis (2018) ja “Manhours in Headquarters” P/////AKT-s, Amsterdamis (2017).
Kaisa Maasik (1994) on Tallinnas tegutsev kunstnik ja kuraator. Ta õpib EKA fotograafia osakonna magistriõppes, olles seal omandanud ka bakalaureusekraadi. Maasiku esimesed kuraatoriprojektid olid 2017. aastal Umbrella Grupi näitus “Tegelt on teisiti” ja Keiu Maasiku isikunäitus “Kadunud sõbrad”. Esimene isikunäitus “Green Room” toimus autori kodus 2015. aastal ja tegeles linnaruumi ja selles eksisteerivate anonüümsete suhetega, tema viimane näitus “Su armastus teeb haiget” tegeles perevägivallaga.