EKA uus maja. Foto: Tõnu Tunnel
Põhja pst 7, Tallinn
Algus k.p.:
20.10.2018
Algusaeg:
09:30
Lõpp k.p.:
20.10.2018
20. oktoobril 2018 toimub EKAs taaskord õpetajate päev üldharidus- ja huvikoolide kunsti- ning tööõpetuse õpetajatele. Oleme rõõmsad, et sel aastal saame teid kutsuda oma uude majja. Soovime teile tutvustada EKA erialade tulevikku: mis on need teemad, millega meil tegeletakse, ja milline tehnoloogia on kasutusel?
Registreerumine on lõppenud.
KAVA
9.30 Kogunemine ja registreerumine fuajees, tervituskohv ja -kringel
10.00–11.00 Uus EKA: EKA ja erialade tulevik ning võimalused. Rektor akadeemik Mart Kalm
11.15–13.15 EKA erialade tuleviku paralleeltöötoad – milline on tänapäevane disaini-, arhitektuuri- ja kunstiõpe EKAs? (Võimalik osaleda ühes töötoas)
- Teadliku disaini töötuba “Trash to trend” (grupp täis!)
Räägime tarbijail ja tootmises tekkivatest kohalikest jäätmetest ning sellest, mida nendega teha. Vaatame näidiseid ja teeme ise jäätmetest moetoote. Osalejad lahkuvad konkreetsete mõtetega, mida saab õpilastega üheskoos jäätmetest teha.
Juhendaja: EKA vanemteadur ja moekunstnik Reet Aus
Osalejaid: kuni 15
Võta kaasa: tarbeese või rõivas, mille viskaksid ära; kirjutusvahend ja paber - Kaasava disaini kogemustuba
Töötoas saad kogemuse, kuidas nägemispuudega inimesed üht või teist asja teevad. See aitab neid inimesi mõista ning saada aru, kuidas kogemus muudab olukorra tajumist. Tegeleme ka sellega, kuidas kogemust mõtestada ja kuidas on tudengid tõlgendanud kogetut loomingusse. Toome häid näiteid.
Juhendaja: EKA kaasava disaini õppejõud Daniel Kotsjuba
Osalejaid: kuni 15 - Ainekava “Kunst” uuendustega haakuvad õppetegevused: 21. sajandi oskused ja tervikliku õppeühiku loomine. (grupp täis!)
Juhendajad: EKA kunstihariduse õppejõud Helen Arov ja Anneli Porri
Osalejaid: kuni 15 - Kunstiteoste tehniline uurimine ja restaureerimine
Saad ülevaate kunstiteoste tehnilise uurimise võimalustest. Sulle tutvustatakse EKA ja Eesti Kunstimuuseumi suuremaid ühisprojekte “Rode altar lähivaates”, “Christian Ackermann – Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas” jt. Ühtlasi saad tuttavamaks kunstiteoste restaureerimise metoodikaga, näed restaureeritavaid objekte lähedalt ja saad teha oma käega esimesed restaureerimiskatsetused.
Juhendajad: professor Hilkka Hiiop ja/või Merike Kallas
Osalejaid: kuni 20 - Mis on kaasaegne kunst? Mis on visuaalkultuur? Kuidas lugeda pilti?
Kuigi visuaalkultuur on ümbritsenud inimesi ühel või teisel moel varemgi, on see tänapäeval võimukam ja levinum kui iial enne. Selle tõlgendamiseks on kunstiajaloo kõrvale tekkinud uute suundadena pilditeadus ja visuaalkultuuri uuringud. Vaatleme näidete najal, mida need hõlmavad ja mida võime neist välja lugeda. Millega tuleb pilte vaadates veel arvestada? Kuidas saada aru kaasaegsest kunstist, kasutades evolutsiooniteooria, arheoloogia ja biosemiootika teadmisi? Mis see on, mille me peame kunsti mõistmiseks täielikult ümber mõtlema?
Juhendajad: EKA kunstiteaduse õppejõud Liisa-Helena Lumberg ja Andrus Laansalu
Osalejaid: kuni 40 - Ruumiharidus ja uus tehnoloogia
EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan Andres Ojari annab ülevaate teemadest ja valdkondadest, millega üliõpilased puutuvad kokku meie arhitektuuriõppes. 3D-labori juhataja Martin Melioranski tutvustab 3D-printerite ja tööstusroboti toimimist ning teeb sissejuhatuse lehtmaterjali laserlõikusesse. Arhitekt Johanna Jõekalda esitleb virtuaalreaalsuse labori võimalusi ning annab ülevaate virtuaal- ja liitreaalsuse levinuimatest kasutusviisidest tänapäeva arhitektuuripraktikas. Saad ka ise proovida immersiivse ruumi kujundamist ja vaadelda neid ruume virtuaalreaalsusprillide abil.
Osalejaid: kuni 20 - Loo jutustamine kaasaegses kunstis animatsiooni vaatenurgast (grupp täis!)
Kuidas jutustada lugu animatsiooni kaudu? Vaatleme kaasaegset kunsti kui animatsiooni. Animatsioon on paljudes kunstiülikoolides hübriid, mida õpetades kasutatakse kunsti ja loo jutustamise (filmikunsti) võimalusi. Mis see ikkagi on? Teeme ka praktilise ülesande, mille käigus vaatleme kunsti loo jutustamise seisukohalt.
Juhendaja: EKA joonistamise ja animatsiooni õppejõud Lilli-Krõõt Repnau
Osalejaid: kuni 10
Võta kaasa: visandiplokk ja kirjutus- või joonistusvahend
13.15–14.15 Lõuna (omal kulul EKA kohvikus või naabruskonna toidukohtades)
14.30–15.30 Paneelarutelu “Tänapäeva ja tuleviku õppija. Ootused ja võimalused kunstihariduses, sealhulgas ootused EKA-le”. Osalevad: Tartu Lastekunstikooli direktor ja Tartu Ülikooli kunstide ja tehnoloogia õpetaja õppekava programmijuht Piret Viirpalu, Tabasalu Ühisgümnaasiumi kunstiõpetaja ja Kunstihariduse Ühingu esindaja Indrek Raudsepp, Tallinna Toomkooli kunstiõpetaja Anna-Kaisa Vita, EKA kunstihariduse osakonna juhataja ja Kadrioru Saksa Gümnaasiumi kunstiõpetaja Helen Arov. Arutelu modereerib EKA õppevaldkonna arendusjuht Triin Krünberg.
15.30–16.15 Ekskursioon EKA uues hoones
14.00–16.15 ALTERNATIIV PÄRASTLÕUNAKS: EKA avatud akadeemia töötoad (tasulised, 25 €/töötuba)
- Keraamika töötuba “Ulmeloomad”
- Illustratsiooni töötuba “Kulisside taga” (grupp täis!)
- Nahakunsti töötuba “Kaarditasku” (grupp täis!)
- Klaasikunsti töötuba “Matt ja läikiv graafika” (grupp täis!)
- Moedisaini töötuba “Moekunstist rõivadisainini”
Palume kindlasti registreeruda hiljemalt 15. oktoobril!
Õpetajate päev EKAs toimub “EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus” projekti raames. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.
Korraldajad: EKA kunstihariduse osakond, kommunikatsiooniosakond ja avatud akadeemia koostöös teaduskondadega
Päeva osalemist jääb kinnitama elektrooniline täienduskoolituse tõend, mis saadetakse teile peale päeva. Koolituspäeva maht 5 akadeemilist tundi.
Päev on osalejale tasuta, va pealelõunal tasulised avatud akadeemia töötoad.
Lisainfo: