PORTFOLIO CAFÉ 2021

Portfolio Café 2020, Maryam Fanny ja Linda Zupping
Asukoht:
Online event

Algus k.p.:
19.04.2021

Lõpp k.p.:
23.04.2021

Portfolio Café on loomingule professionaalse tagasiside saamise eesmärgil loodud kohtumiste formaat, mille kutsus 2011. aasta Disainiöö raames ellu toonane Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna dotsent Anneli Porri. Tänaseks on ettevõtmisest kujunenud iga-aastane traditsioon – Portfolio Café-st on saanud Eesti Kunstiakadeemia lõputööde näituse TASE osa ning laiendus.

Ülesehituselt seisneb Portfolio Café kohtumistel, mis toimuvad üks ühele ainult tudengi ja eksperdi vahel ning on kestvuselt umbes 50 minutit. Selle aja jooksul tutvustab tudeng ennast ja oma loomingut ning ekspert jagab omapoolseid kommentaare ja soovitusi, esitab lisaküsimusi jms. Pärast ühte vestlust liigub tudeng järgmise eksperdi juurde ning nii senikaua kuni on rääkinud valitud ekspertidega, kelle jutule end eelnevalt on registreerinud. Kõik kohtumised toimuvad inglise või eesti keeles.

2021. aastal jätkub Portfolio Café koostöö EKA vabade kunstide- ning disainiteaduskonnaga, kelle mõlema huvisid ja soove võetakse arvesse tagasisidet andvate ekspertide grupi moodustamisel.

Tänavu osalevad eksperdid:

Stine Bidstrup on Taani klaasikunstnik, õppejõud ja kuraator, kes uurib oma loomingus optilisi fenomene ning loob klaasskulptuuride, -installatsioone ja videote kaudu utoopilisi arhitektuurseid visioone. Teda huvitavad ideed taju, konteksti ja vaatenurga mõju visuaalse info mõistmisele niga ka see, kuidas inimese silm ja aju tegelevad pidevalt ümbritseva määratlemise ja mõtestamisega. (www.stinebidstrup.dk)

Benedetta Crippa juhib oma graafilise disaini stuudiot Stockholmis, kus ta töötab erinevate visuaalkommunikatsiooni projektidega ning oma uurimistöös tegeleb graafilise disaini valdkonna metodoloogia ja esteetika piiride nihutamisega. (www.studiobenedettacrippa.com)

Anna Goetz on Mehhikos elav kuraator ja kirjanik, kelle uurimisteemade alla kuuluvad ühiskonna hierarhiaid ja juhtimisstruktuure väljakutsuvad kunstistrateegiad. Praegu uurib ta Juan José Gurrola (1935–2007, Mehhiko) multidistsiplinaarset tööd, valmistades ette projekte “Genealoogiad Lähis-Idas ja Ladina-Ameerikas” (“Genealogies in the Middle East and Latin America”) koostöös Sharjahi kunstifondiga ja veebivideonäitust “NEW TOWN GHOST” rahvusvahelisele kunstiorganisatsioonile KADIST. (www.artviewer.org/tag/anna-goetz)

Michael Höpfner on Viinis elav ja töötav interdistsiplinaarne kunstnik, kes oma töös keskendub teemadele inimkogemus ning poliitilised, sotsiaalsed ja füüsilised piirid. Ta kirjeldab oma tööd kunstnikuna järgmiselt: “Alustan oma kunstilist tööd jalutuskäigu kogemusega, mis võib kesta ühe päeva või kuni kolm kuud. Veedan aega looduses, eelistan töötada väljas. Kasutadesi lihtsaid meediume nagu mustvalge fotograafia ja joonistamine, tahan jääda oma kunstilistes otsustes sõltumatuks ja vabaks.” (www.galeriewinter.at/kuenstler/michael-hoepfner)

Keiu Krikmann on Tallinnas elav ja töötav vabakutseline kuraator, kirjutaja ja tõlkija. Teda huvitavad kunsti ja tarbekunsti ning ainelise ja digitaalse maailma piirialadele jäävad nähtused. (www.keiukrikmann.com)

Tamara Luuk on kunstiajaloolane ja kuraator, kes on kirjutanud nüüdiskunstist artikleid, tõlkinud ja toimetanud kunstiraamatuid. Ta on töötanud teaduste akadeemia ajalooinstituudi kunstiajaloo osakonnas teadurina ja esindanud aastaid Eesti kultuuri Euroopa Liidu juures Brüsselis. Praegu töötab kaasaegse kunsti kuraatorina Tallinna Kunstihoones. (www.kunstihoone.ee)

Registreerimine:
Portfolio Café-l osalema on oodatud EKA magistritaseme tudengid. Kohtade arv on piiratud ja osalejad valitakse esitatud portfooliote alusel. Osalemine läheb arvesse õppetööna ja selle eest on võimalik saada ainepunkte mahus 3 EAP-d.

Kandideerimiseks täida antud vorm enne 12. aprilli 2021.

Portfolio Café läbiviimist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.