Portfolio Café 2024

Portfolio Cafe 2022
Asukoht:
EKA, Library

Algus k.p.:
07.06.2024

Algusaeg:
10:00

Lõpp k.p.:
07.06.2024

Portfolio Café on loomingule professionaalse tagasiside saamise eesmärgil loodud kohtumiste formaat.

Sündmus leiab aset igal kevadsemestril EKA lõputööde näituse TASE satelliitprogrammi osana. Selle raames toimuvad üks-ühele kohtumised kutsutud rahvusvaheliste ja kohalike kunstivälja ekspertide ning EKA vabade kunstide üliõpilaste vahel. Vabas vormis kohtumiste käigus tutvustavad üliõpilased oma loomingut, käimasolevaid projekte ning varasemaid töid, millele eksperdid annavad tagasisidet. Iga kohtumine kestab umbes 30 minutit. 

Registreerimine: Osalema on oodatud kõik BA- ja MA-taseme vabade kunstide üliõpilased. Osalejad valitakse välja nende esitatud portfooliode põhjal. Kohtade arv on piiratud!
Kandideerimiseks palume täita registreerimisvorm, vorm asub SIIN. Registreerimine on avatud kuni 3. juunini.

Portfolio Café 2024 toimub 7. juunil 10:00-16:00 Eesti Kunstiakadeemia raamatukogus.

Portfolio Cafe sessioonid toimuvad inglise keeles.

 

EKSPERDID

Juliane Foronda on Filipiinidelt pärit Kanada kunstnik, kirjanik ja uurija. Tema praktika seostub objektide, sekkumiste ja tekstide kaudu radikaalse hoole(radical care), feministliku külalislahkuse ja kostitamise traditsioonidega. Teda mõjutavad leitud ja valmistatud struktuurid, ehitatud keskkonnad ja varjatud hooletöö ning tema looming räägib sellest, kuidas need mõisted mängivad reaalsuse ja võimalikkuse, tõe ja kujutlusvõime ning teadmise ja mitteteadmise vahelise pingega. Oluline osa tema kunstipraktikast on arhiivide ja kogude uurimine. Tema panus sellesse töösse on seotud huviga teada saada, mida ja miks inimesed otsustavad hoida enda lähedal ning kuidas kogukondi ehitatakse, hoitakse ja säilitatakse. Ta omandas magistrikraadi kujutava kunsti alal Listaháskóli Íslands/Islandi Kunstiülikoolis ja bakalaureusekraadi Guelphi Ülikoolis Studio Art osakonnas. 

www.julianeforonda.hotglue.me

 

Jussi Koitela on vabakutseline kuraator ja programmijuht platvormil Frame Contemporary Art Finland, alates 2024. aasta juunist asub uuele ametikohale M-cult’i direktorina. Tema kuraatoritöös põimuvad kunst, kehalised uurimismeetodid, linnaruumilised kontekstid, koostöö, külalislahkus ja materiaalsus kui erinevate näituse- ja teadmisvormidena.

Ta kureeris koos Yvonne Billmore’iga Soome paviljoni näituse tänavusel 60. rahvusvahelisel Veneetsia Biennaalil. Aastatel 2019-2023 kureerisid nad ka Frame’i avalikku programmi “Rehearsing Hospitalities”. Samuti kureerib ta Läti Kaasaegse Kunsti Keskuse korraldatud näitust “Measures” Survival Kit 2024, mis avatakse septembris Riias. 

Valik kureeritud näitusi: Vera List Center for Art and Politics, New York, Editorial Tables:Reciprocal Hospitalities” (The Showroom, London), “Secured – Politics of Bodies and Space” (Kehade ja ruumi poliitika) Vantaa kunstimuuseumis Artsi.Performing the Fringe at Konsthall C, Stockholm and Pori Art Museum, Pori Entangling Matter and Meaning/Intra-Structures – Monster of the Seven Lakes at Treignac Projet, Mattering City at SixtyEight Art Institute, Kopenhaagen, City Agents at Estonian Museum of Contemporary Art (EKKM), Tallinn, Skills of Economy Sessions Soome Teatriakadeemias, Baltic Circle Festivalil ja Kiasma Kaasaegse Kunsti Muuseumis ning Untitled (kaks võtte kriisidest) – You Must Make Your Death Public de Appel Art Centre’is, Amsterdamis.  

Ta on muuhulgas toimetanud koos Yvonne Billimore’iga “Rehearsing Hospitalities Companions 1-4”, mis ilmub kirjastuses Archive Books, 2019 – 2022, “The Finnish Art Policy Handbook”, mis ilmub kirjastuses Checkpoint Helsinki/Publics ja Baltic Circle Festival 2015, “Falling In – Movement and Becoming in Curatorial Research” koos Dahila El Brouli ja Ksenia Kaverinaga, mis ilmub kirjastuses Mousse 2024. aastal ja “The pleasures we choose” koos Yvonne Billimore’iga, mis ilmub kirjastuses k.verlag samuti 2024. aastal.

Mailis Timmi on EKA kuraatoriõppe magistrant ning Tütar galerii asutaja ja juht. Enne kunstimaailma sukeldumist tegeles Mailis 17 aastat strateegilise kommunikatsiooni ja reklaami valdkonnas, kust võttis kaasa kogemused, millega toetada noorema põlvkonna kunstnikke nende püüdlustes saada nähtud ja tunnustatud.

www.tutar.ee

 

Florian & Michael Quistrebert on kunstnike duo, kes loovad sakraalse ja materiaalse vaheliste paradoksidega suhestuvaid näituseruume, milles maalid ja videod on asetatud omavahelistesse kooslustesse. Nad on mõlemad lõpetanud École Nationale Supérieure des Beaux-Arts’i Nantes’is ja töötavad koos alates 2007. aastast. Valgus ja selle mõju on olnud mitmete näituste kandavamaks teemaks (Visions of Void, Dundee Contemporary Arts, UK, 2015 – The Light of the Light, Palais de Tokyo, 2016 – ZigZag, CCCOD, Tours, 2019 – Silent Symphony, Dirimart, Istanbul), mille eesmärgiks oli tekitada vaatajas täiendavat optilist ja sünesteetilist tajumist. Sageli komponeerivad nad ruumi nagu valgusküllast ooperit, kus põlevad välgukiired, rahulikud värelused ja võimendatud valgussähvatused.

Duo hiljutiste isikunäituste hulka kuuluvad Silent Symphony, Dirimart Gallery, Istanbul (2024); SLOWAVE, Camoufleur, Lille (2023); ZigZag, Centre de Creation Contemporaine, Tours (2019); The Light of the Light, Palais de Tokyo (2016) ja Visions of Void, Dundee Contemporary Arts, UK (2015).

http://www.quistrebert.com/

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Kati Saarits
Viimati muudetud

Vabade kunstide teaduskond TöötoadÜritused