EKA A501
Algus k.p.:
25.10.2019
Algusaeg:
18:00
Lõpp k.p.:
25.10.2019
Vestlussari „Tee sillutamine uuele maailmale“ pakub kaasahaaravaid arutelusid teemadel, mis puudutavad Eesti konteksti ja üleilmset kunstielu. Silmapaistvate kõnelejate hulka kuulub kunstnikke, kuraatoreid, kollektsionääre, haridustöötajaid, aktiviste ja muid kultuuriinimesi, kes arutlevad kriitiliselt päevakajaliste teemadel. Kõik vestlused toimuvad Eesti Kunstiakadeemias.
Vestlussari on mõeldud omamoodi sissejuhatusena kunstiorganisatsiooni Creative Time algatusel ilmuvale raamatule „Making Another World Possible: 10 Creative Time Summits, 10 Global Issues, 100 Art Projects“ (Routledge, 2019), mille toimetajad on Corina L. Apostol ja Nato Thompson. Raamat käsitleb sotsiaalselt angažeeritud kultuuripraktikaid, mis tegelevad tänapäeval hädavajalike sotsiaalsete liikumistega. Lisaks sisaldab raamat kollektiivi Chto Delat / Что делать / Mida teha? koostatud sotsiaalselt angažeeritud kunsti ajajoont ning pakub ülevaate valdkonna hetkeseisust, käsitledes tellitud esseede kaudu süvitsi kümmet globaalset teemat ja tutvustades umbes sadat inspireerivat kunstiprojekti kogu maailmast.
Osalejad: Ahmet Ögüt, Jasmina Tumbas, Kristi Ockba, Maarin Ektermann
Konfliktid ja heitlused loova hariduse alal mängivad keskset rolli määramisel, millised erinevad subjektiivsused kujundavad tulevaste põlvkondade kultuuri või kultuure. Mis on erinevates õppimis- ja pedagoogikavaldkondades praegu kaalul? Millised on riigirahastuse kärbete tingimustes võimalikud emantsipeerivad lähenemisviisid tänapäeva haridusele, mis seisavad vastu paindliku ja „loomingulise“ subjektiivsuse kommertsnõudlusele?
Ahmet Ögüt on kontseptuaalne kunstnik, kes elab ja töötab Hollandis Amsterdamis. Ta kasutab oma loomingus eri meediume, sh video-, foto-, installi-, joonistus- ja trükikunsti. 2012. aastal algatas ta pagulaste ja sundrändajate solidaarsusel põhineva teadmiste vahetuse platvormi The Silent University.
Jasmina Tumbas on Buffalo ülikooli globaalsete soo- ja seksuaalsuse uuringute osakonna abiprofessor. Ta aitas 2010. aastal luua avalikkusele avatud ja iseseisvalt tegutseva õppekeskkonna The Public School Durham, kus andis Ida-Euroopa filmide, kväär-kino ja nüüdiskunsti kursusi.
Kristi Ockba on Eesti-Jeemeni humanitaarabi ekspert Mondos Tallinnas. Mondo on Eesti suurim mittetulundusühing, mis on pühendunud arengukoostööle, globaalsele haridusele ja humanitaarabile.
Maarin Ektermann on kunstikriitik ja Eesti Kunstiakadeemia üldteooriaainete keskuse juhataja.