Häirekeskuse ja EKA koostöös töötati välja auhind Häirekeskuse parimate töötajate tunnustamiseks ning kingitused Häirekeskuse koostööpartneritele. Auhindade ning kingituste disainimise ja prototüüpimisega tegelevad EKA disainerid Katrin Kabun ja Kadi Kibbermann (tekstiilidisain), Marta Moorats (nahakunst), Geidi Hein (keraamika).
Lähteülesandena soovis Häirekeskus tellida unikaalsed ja uuenduslikud auhinnad ja kingitused, mis väljendaksid Häirekeskuse põhiväärtusi. Kingitus pidi rääkima lugu, mis oleks kooskõlas organisatsiooni põhiväärtustega nagu asjatundlikkus, kiirus ja inimlikkus.
Asjatundlikkus – Häirekeskuse töötajad saavad ja soovivad ennast pidevalt täiendada ning vigadest õppida. Ollakse avatud koostööks ning julgetakse võtta vastutust.
Kiirus – operatiivne tegutsemine on Häirekeskuse toimimisel tihti kriitilise tähtsusega. Sellest lähtudes mõtestab Häirekeskus kõik oma tegevused, et abi jõuaks hädasolijani võimalikult kiiresti.
Inimlikkus – väärtus, mis tuleb säilitada igas olukorras, alati ja teadlikult, mistõttu Häirekeskus peab väga oluliseks inimeste empaatiavõimet ning tolerantsust. Häirekeskuse inimesed kuulavad, toetavad ning austavad teisi. Tänu sellele suudetakse mõista probleeme ja muresid.
Häirekeskuse auhind. Katrin Kabun’i loodud pleed. Autori foto
Häirekeskuse parimate töötajate tunnustamiseks valminud auhindadeks on Eesti põlise maalamba villast kootud klassikalised pleedid, mille autoriks on tekstiilidisainier Katrin Kabun.
Kasutatud hallid lõngatoonid on looduslikud, värvimata, keemiliselt või termiliselt töötlemata. Naturaalsest villast pleed on kasutades kohe soe ega vaja temperatuuriga kohenemiseks aega. Lisaks on vill ka tulekindel, mustust ja lõhnu hülgav ning antibakteriaalsete omadustega. EKA doktorant Katrin Kabun on osalenud eesti maalamba tõuna taastamise uurimisgrupis ning kaitsnud EKAs magistritöö jääkvilla teemal.
Hairekeskuse auhind. Geidi Hein’a loodud tassid. Foto: Katrin Kabun
Häirekeskuse parima meeskonna auhinnaks on kaheksast portselantassist koosnev komplekt “Koostöö”, mille autoriks on keraamik Geidi Hein.
Auhind on inspireeritud Häirekeskuse sümboolikast. Päästetööteenistujate alalist ja igasse ilmakaarde suunatud valmisolektut operatiivseks tegutsemiseks sümboliseeriv kaheksaharuline täht moodustub tassi põhja. Tervet perekonda, ettevõtet või kollektiivi ei hoia üleval ainult üks liige. Meeldiva ja turvalise keskkonna loob liikmete omavaheline koostöö. Sellist ideed kannab Häirekeskuse tass, sellel pole küll üht sanga, mis kaitseks kõrvetada saamise eest, kuid tähe motiivist tekkivad tugisambad toimivad puhvrina kuuma joogi ja käe vahel. Tassid on valmistatud toonitud portselanist, mis sarnaselt inimesele, on väga tugev, kuid mitte purunematu.
Iga tass on pakitud majakujulisse karpi, mis sümboliseerib Häirekeskust organisatsioonina. Majakeste komplekt on pakitud suuremasse tähekujulisse karpi. Meeskonna tugevust rõhutades paiknevad majad ringis, seljad koos ning näod väljapoole avatud.
Hairekeskuse auhind. Geidi Hein’a loodud tassid maja kujulises pakendis. Foto: Katrin Kabun
Teostamisel on ka Häirekeskuse kingitused koostööpartneritele, asutuste juhtidele ja väliskülalistele. EKA poolt aitasid projekti käima tõmmata nahakunsti-, tekstiilidisaini- ning teadus- ja arendusosakond.