Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut kutsuvad:
Loenguseeria “Rahvusvaheline laeng” 2017/2018 õppeaastal:
Vasif Kortun “Jeesus Kristus, mis juhtus?”
22.11 kell 10 KVIs (seminar)
23.11 kell 18 Teaduste Akadeemia saalis (loeng)
Vasif Kortun (Ayvalık, Türgi) on tuntud kuraator, kes on figureerinud koguni kunstimaailma mõjukate nimekirjas POWER 100. Kortun töötas 2016. aastani pikalt SALT kunstikeskuse juhina. Ta on kureerinud 3. Istanbuli biennaali, asutanud Bard College’i kuraatoriõppe keskuse muuseumi, kureerinud Türgi paviljoni 1994. ja 1998. aasta São Paolo biennaalil ja 2007. aastal Veneetsia biennaalil.
1990ndate lõpust kuni varaste 00ndateni viitasid meeldejäävad nimed, nagu Põhja või Balkani imed, kõrgetele ootustele seoses uute kunstiväljade ja isegi –turgude kaasamisega. Tagasihoidlikud ettevõtmised andsid toona teed gargantualikele projektidele, nagu Abu Dhabi Guggenheim, ja sai selgeks, et normaliseerumine see kindlasti polnud. Oma loengus räägib Vasif Kortun Türgi näitel sellest, mis on muutunud viimase kümne aasta jooksul.
Loengule eelneb seminar 22.11 kell 10.15 EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudis (Suur-Kloostri 11). Seminari registreerumiseks ja lugemismaterjali saamiseks kirjutage palun karin.vicente@artun.ee
Kõik loengud ja seminarid on tasuta ja inglise keeles. Loenguid salvestatakse ja jagatakse EKA Vimeo lehel.
Loenguseeria raames tulevad Tallinna rahvusvaheliselt tunnustatud kuraatorid ja kriitikud, kes tutvustavad oma praktikat, töömeetodeid ning jagavad seminarides nõuandeid väljal alustavatele tudengitele. Sarjaga tähistatakse kuraatori õppesuuna avamist KVI magistrantuuris. Loenguseeria raames esinevad 2017. ja 2018. aastal kuraator Vincent Honoré (09.11.2017) kuraator Vasif Kortun (23.11.2017), kuraator Martha Kirszenbaum (detsember), documenta14 kuraator Dieter Roelstraete (jaanuar), luuletaja ja kunstikriitik Quinn Latimer (veebruar), kuraator Lumi Tan (märts), kunstikriitik Andrew Berardini (aprill), feministlik kuraator Maura Reilly (mai), kuraator ja kriitik Antonia Alampi (mai).
Üritust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Baltic-American Freedom Foundation, Eesti Teaduste Akadeemia