Moekunstnik Kalle Aasamäe äraspidine loomemaailm

Fotol moekunstnik Kalle Aasamäe

Moekunstnik Kalle Aasamäe on loonud autorikollektsioone nii Eestis kui ka välismaal, osalenud teatri- ja filmiprojektides ning õpetab moekunsti Eesti Kunstiakadeemias ja Tallinna Tehnikakõrgkoolis.

Kalle Aasamäe endast: 
Ma olen kogu aeg olnud avatud mõtlemisega. Palju on olnud juhuseid, kus elu on mind kokku viinud inimestega, kes minu mingeid otsuseid on mõjutanud. Vaja on käia ja nautida seda, mis elu sulle ette pakub.

Kuidas on moemaailm tänaseks muutunud võrrelduna sellega, kui alustasid?
Kõvasti on muutunud. Esiteks juba sellepärast, et enam pole seda VAU-efekti. Liiga palju on copy-paste’i. Igaüks tahab ennast nimetada disaineriks, aga kui pole sisu, ei päästa ka nimi.

Milline disainer on olnud sulle suurimaks inspiratsiooniks?
Ma pole ühegi disaineri loomingut pidanud nii inspireerivaks, et selle järgi joonduda. Pigem on mind inspireerinud inimesed, kohad ja tegevused, mis mul elus on olnud. Teinekord on hoopis suurem mõju mõnel raamatul, filmil või esinejal, kelle loomingut olen nautinud.

Kui saaksid valida kümnendi, kuhu selle rõivatrendide tõttu elama rännata, siis milline see oleks? 
Ma eelistan elada olevikus ning nautida seda, mida on pakkunud minevik. Aga kui natuke fantaseerida, siis Pariisi 60ndate üliõpilasrahutused. Minu jaoks võibolla natuke selline idealiseeritud maailm ja soov teha midagi paremaks.

Millise mineviku rõivatrendi puhul loodad, et see ei tee enam kunagi comeback’i?
Moodi tuleb võtta kui mängu ja irooniat. Need elemendid, mis praegusel hetkel tunduvad üle võlli võivad tulevikus olla täitsa tavalised.

Kuidas leiad tasakaalu loometöö ja puhkehetkede vahel?
Kui inimene naudib oma töid ja tegemisi, siis pole puhkus vajalik. Ega maailma ei jää seisma, kui mina ennast surnuks rabelen või vastupidi.

Millise raamatu leiab Sinu öökapilt?
Mul on tavaliselt mitmeid öökapiraamatuid. Praegusel hetkel on nendeks Marina Skulskaja alles äsja ilmunud raamat moeajaloost, kus ka minu loomingust on fotod sees, Anne Franki elust koomiks, Alan Shayne’i ja Norman Sunshine’i “Topeltelu” ning “Therapeutic Photography”.

Milline on olnud parim nõuanne, mis Sulle on antud?
Ma olen igasuguste nõuannete suhtes tavaliselt arrogantne. Kuulan ära, aga teen ikka nii nagu mulle meeldib.

Alates aprillist hakkab Kalle Aasamäe juhendama kursust “Kleidi baaslõike konstrueerimine”.Sellel kursusel õpib iga osaleja looma just sellise väikse musta kleidi, nagu ta soovib. Kursusele on oodatud kõik õmblus- ja konstrueerimishuvilised, kel on juba olemas algteadmised õmblemisest.

Lisainfot kursuse kohta leiab siin.



Jaga sõpradega:

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud