NARTi, EKA ja Ida-Viru Loomeklastri ühisprojekt tutvustab loomemajandust ning kutsub häkatonile

Narva kunstiresidentuur (NART) koos Eesti Kunstiakadeemia ja Ida-Viru Loomeklastriga korraldavad projekti “Mis oleks, kui…?”, mille eesmärk on tutvustada Ida-Virumaa noortele erinevaid võimalusi kunsti ja loomemajanduse valdkonnas. Projekt päädib 22.–24. märtsil toimuva loomemajandusele pühendatud seminari ja häkatoniga “Mis oleks, kui… sa teeksid kingituse Ida-Virumaale?”

Projekti raames toimub hariduslike kultuuriürituste sari, mis hõlmab loenguid ja õpitubasid erinevates Ida-Virumaa koolides. Kohtumiste, õpitubade ja loengute läbiviimisel ning toetamisel osalevad mitmed kunstimaailmas tuntud loomeinimesed, sealhulgas Eesti Kunstiakadeemia visuaalse kommunikatsiooni õppejõud ja disaini- ning brändingu ekspert Ionel Lehari, tootedisainer ja õppejõud Vitali Valtanen, sisearhitekt ja EKA ruumikujunduse eriala lektor Elina Steinpilm, aksessuaari- ja köitedisainer Dina Aller, kaasaegne kunstnik, disainer ning EKA doktorant ja õppejõud Darja Popolitova ning EKA arhitektuuritudeng Diana Drobot.


“Selleks, et noored usuks, et loominguga on võimalik välja palju ära teha ja see ka enda jaoks kasu teenima panna, on vaja neile näidata päris eeskujusid. Toome need eeskujud nüüd kõigile kätte,” ütles NARTi juhataja Johanna Rannula.

“Noortes on tohutu loomise alge olemas. Seda on näidanud EKA residentuuri tegevus Narva noortega. Meie ülesanne on suunata see jõud õiges suunas, siis saab loovusest teejuht nende unistuste karjääride poole. Ja võita on kogu ühiskonnal – uued ideed ja loovad lahendused saavad lahendada meie ees seisvaid väljakutseid ning tuua kaasa uusi võimalusi kohalikule majandusele,” lisab Eesti Kunstiakadeemia õppeprorektor Anne Pikkov.

“Tänases maakonna muutuvas majandusmudelis on oluline tutvustada maakonna noorele põlvkonnale loomemajanduse valdkonna võimalusi,” on veendunud Ida-Viru Loomeklastri koordinaator Piia Tamm.

Lektorid külastavad veebruaris ja märtsis Narva Gümnaasiumi, Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse, Sillamäe Gümnaasiumi, Kohtla-Järve Gümnaasiumi, Kiviõli I Keskkooli, Kiviõli Vene Kooli, Kiviõli Kunstide Kooli ja Jõhvi Gümnaasiumi ning räägivad erinevatest võimalustest loome potentsiaali realiseerimiseks kunsti valdkonnas.

Esimene kohtumine toimus 20. veebruaril Narva Gümnaasiumis Ionel Lehari loenguga “Mis oleks, kui… meie linn oleks värvilisem?” ning kohtumisega IT osakonna ja multimeedia õpilastega Ida-Virumaa kutsehariduskeskuses.

Lisaks koolikülastustele toimuvad märtsis kaks avalikku sündmust. 2. märtsil kell 16:00 räägib Vitali Valtanen Narva kunstiresidentuuris sellest, kuidas arendada oma ideest toode. 12. märtsil kell 16.00 (vene keeles) ja 17.30 (eesti keeles) toimub Jõhvi Keskraamatukogus Elina Steinpilmi loeng “Sisearhitektuur nagu mõtteviis ja elustiil”.  

Projekti kulminatsiooniks on 22.-24. märtsil Narva kunstiresidentuuris toimuv loomemajandusele pühendatud seminar ja häkaton “Ida-Viru kingitus”, kus mentoritena osalevad mitmed EKA õppejõud ja IVEKi eksperdid. Häkatoni juhatab sisse  reedeõhtune avalik seminar.

Laupäeva ja pühapäeva jooksul saavad osalejad luua või arendada kingitusi, mis peegeldavad Ida-Virumaa eripärasid. Häkatonil saab kohtuda uute partneritega ja loovate inimestega ning võitja saab ka rahalise auhinna oma idee elluviimiseks.

Häkatonile on oodatud nii Ida-Virumaa elanikud, kui ka külalised kaugemalt, kes soovivad anda oma panuse maakonna arengusse. Osa võib võtta juba olemasoleva ideega, kuid selle võib ka kohapeal luua. Häkatonile on oodatud nii Ida-Virumaa elanikud, kui ka külalised kaugemalt, kes soovivad anda oma panuse maakonna arengusse. Osa võib võtta juba olemasoleva ideega, kuid selle võib ka kohapeal luua – ootame sind! Osaleda võib kuni 4 liikmelise tiimina, aga võib tulla ka üksi. Osalemine häkatonil on tasuta ning osalejate arv on piiratud. Registreerumine: https://forms.gle/c7z9hJx2q8ECXBog6.

Lisainfo projekti kohta: www.nart.ee/et/misolekskui/

Projekti “Mis oleks kui…?” rahastab Integratsiooni Sihtasutus. 

Korraldajad:  Narva Kunstiresidentuur koostöös Eesti Kunstiakadeemia ja SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse Ida-Viru Loomeklastriga.

Täpsem info:

Johanna Rannula, Narva kunstiresidentuuri juhataja, johanna.rannula@artun.ee, 59177795

Maaja Gundjajeva, projekti juht, maaja.gundjajeva@gmail.com

Jaga sõpradega:

Postitas Maarja Pabut
Viimati muudetud