Tootedisaineri ankeet Kairiin Koddala

Nimi: Kairiin Koddala

Positsioon: Tudeng
Seos EKAga: Digitootedisaini 2. kursuse tudeng, disaini töötubade läbiviija

Iseloomustus: rööprähkleja:)

  1. Millised projektid sul hetkel käsil on?

Eelmise semestri veetsin Naiskodukaitse Ole Valmis äpi kallal tööd tehes. Praegu olen teel Portugali vahetus õpingutele uut disainialast hingamist otsima ning samal ajal osalen kursakatega Service Design Challange’il.

2. Mis on su lemmik etapp toote loomise juures ning milline see välja näeb?

EKAsse tulles arvasin, et disaini juures paneb mul silma särama just see esteetika osa, ega ma tegelt väga ei teadnudki, mis see disain on. Enda üllatuseks on disaini protsessi juures nii palju rohkem kui esteetika. Mulle kui väikesele nohikule on see hea uudis. Naudin uurimis (research) faasi enim, sest nii õpin palju erinevate valdkondade kohta. Näiteks praegu uurime tüdrukutega, kuidas vanemlus mõjutab tööle kandideerimise protsessi – see teema on mul tutvusringkonnas tihti jutuks tulnud ja nüüd on äge, et saan projekti raames sellesse väga sügavuti minna ning lõpptulemuseks üsna objektiivsed teadmised saada. Ühesõnaga karjäär tõotab olema mitmekülgne.

3. Paber ja pliiats vs digitaalne meedium – kumba eelistad?

Olen eluaeg ikkagi digitaalse meediumi inimene olnud. Lihtsalt liiga mugav kui kõik asjad on pilves kaasas ja võimalik iga hetk ligi pääseda. Küll aga EKA ajal olen paberis oma võlu avastanud, see on hea koht kus ideefaasis käel vabalt joosta lasta ja vahelduseks on ka lihtsalt tore veidi joonistada.

4. Mis on olnud/oli su lemmik projekt EKA’s õppides? Millise avastuse selle puhul enda jaoks tegid?

Ma arvan, et Naiskodukaitsega koostöös valminud uus kriisiks valmistumise nimekiri Ole Valmis! äpile. Projekt oli senini kõige raskem, just vaimselt, sest mul tekkis mentaalne plokk ja kogu protsess justkui seisis mingi hetk. Tegelesime väga tõsise teemaga – kuidas panna noor täiskasvanu kriisiks valmistuma. Suur vastutustunne pärssis ühest küljest mu protsessi, sest ma ei tahtnud valesid otsuseid teha, samas oli ka edasilükkav jõud, sest tahtsin asju hästi teha. Lõpuks sain oma disainiaugust välja ning olen projekti lõpptulemusega rahul. Õppisin, et ma pole allaandja – kui motivatsioon otsa saab, siis tuleb mängu distsipliin.

5. Guilty pleasure ehk “kehv disain või vahend disainimiseks”, mis sulle salaja meeldib?

Minu guilty pleasure on poodides ringi hõljumine, ilma midagi ostmata (enamasti). See rahustab mu närve ja annab mulle kui shopahoolikule mingi rahuluduse ilma, et peaksin raha kulutama. Enamasti see mu õpingutega seotud pole, lihtsalt tore harjumus, aga vahepeal kui Miro või Figma taga istumisest kõrini on, tõmban jope selga ja veedan ühe tunni oma kodu Selveris.

6. Miski, mille disainer oleksid soovinud olla?

Ei oska midagi kindlat öelda, peale digitootedisaini erialal õppimisega alustamist on mul külge tulnud imelik komme kõikide asjade kasutajamugavust hinnata ja oma peas mõtiskleda, et kuidas selle disainimine käis. Näiteks eile õhtul kui elektri hambaharjaga oma hambaid pesen, mõtlen selle disainiprotsessi, just testimise osale. Tahaks teada, kas ja kuidas neid teste läbi viidi, sest endale tundub väga läbi mõeldud. Igatahes elektrihambaharja kasutamine on ebaloomulikult loomulik minu jaoks.

7. hea lugemine, mis sind erialaselt inspireerinud on? (raamat, artikkel, teaduskirjandus vms trükituna või veebis…)

Väga basic, aga esimene erialane raamat, mis kunagi lugesin oli Scott Berkun “How design makes the world?” ja see oli päris inspireeriv. Hea, kiire ja lihtne lugemine, kuid samas kasulik – ma arvan, et seda lugedes sain lõpuks aru, mida kõike disain endas sisaldab.

8. Mis sind peale disaini veel köidab?

Palju asju. Praegu köidab mind kõik uus ja huvitav, mis Erasmusega kaaneb, mõne aja pärast köidab midagi uut. Üldjuhul olen suht püsimatu ning mulle meeldib kui mul on palju asju käsil.

9. Milline senine kogemus on sind disainerina kõige enam vorminud ja kuidas?

Eelmine semester oli meil Disainimeetodite kursus koos õppejõu Linda Maria Varrisega, kus me rääkisime väga paljudel silmaringi avardavatel teemadel. See tund kindlasti vormis mind kõvasti.

10. Portfoolio (või midagi sarnast) – Kus võime sinu tööde ja tegemistega rohkem tutvuda?

Uus portfoolio on alles valmimisel, aga seni võib minu tegemistel silma peal hoida LinkedInis.

MTA
Kriisiks valmistumise äpp
Hooanjda ümberdisain
Jaga sõpradega:

Postitas Mari Maiste
Viimati muudetud