Meie esmakursuslased läbisid kohe akadeemilise aasta alguses kahenädalase väikeobjektide töötoa Pavle Stamenovići käe all (AFUB, Serbia). Pealkirja “Entusiastlikud struktuurid” alla koonduvad tudengiprojektid – töötoa lõpptulemus – paiknesid mõnd aega EKA 3. korruse avatud fuajees, ent kellel need seal nägemata jäid, saavad ülevaate hindamise galeriist – kaameraga tegutses Aurelia Minev.
Töötuba oli jagatud mitmeks etapiks: kõigepealt kutsuti tudengeid üles uurima konkreetset ruumi ja oma keha selles ruumis, eesmärgiga panna tähele ja jäädvustada seda, kuidas keha ruumis muutub ja kohaneb. Kõik asukohad leiti Linnahalli piirkonnast ja selle ümbrusest – trepid, käsipuud, liiklusvahendid, kitsad vahed hoonete vahel.
Teine etapp esitas tudengitele väljakutse selgitada läbi katsetuste välja materjali, antud juhul puidu, purunemispunkt – hetk, mil paindumisest saab murdumine.
Kolmandas etapis ehitasid tudengid erinevatest materjalidest struktuure ning viisid läbi kuumusteste, et näha, kas ja kuidas materjalid sulavad või põlevad. Kogu protsessi vältel õppisid õpilased makettide, video või joonistamise abil oma avastuste lugu salvestama ja jutustama – kasutades seda meediumit parimal viisil oma isiklike kogemuste ja õpitu edastamiseks.
Sisearhitektuuriõppes lahendatakse sageli väga konkreetse eesmärgiga ruumiloome ülesandeid – “Entusiastlike struktuuride” töötuba pakkus pisut teistsugust kogemust: sellist, kus lõpptulemus on väga lahtine ja sõltub sellest, millise suuna tudeng töö erinevates faasides valib. Töötuba suunas tudengeid katsetuste kaudu õppimine ja rakendama katse-eksituse meetodit disainiprotsessis.