Septembrikuus stardivad EKA avatud akadeemias mitmed pikaajalised kursused, nende hulgas ka ka veebidisain. Kursusel käsitletakse digitaalmeedia toimimist eri keskkondades ja veebiarenduse protsessi etappe. Mida kursusest täpsemalt oodata, seda selgitab veebidisaini õppekava juht ja disainiagentuuri AD Angels loovjuht Veiko Tammjärv.
Mida kujutab endast veebidisaini kursus?
Kursus annab põhjaliku pildi tänase veebidisaini sisust. Ühiselt käiakse läbi need tööetapid, mis on vajalikud kasutajasõbraliku veebilehe loomiseks. Just nii töötavad täna ka eesti juhtivad digiagentuurid.
Kõik kursuse juhendajad on sama valdkonna aktiivsed tegijad – nad tegutsevad igapäevaselt Eesti juhtivates veebiagentuurides (nt OKIA ja LOOM Digital). Veebidisain on pidevas arengus ja ainult praktikute kaudu saab kursus käia kaasas valdkonna muutuste ja arengutega.
Keda oodatakse kursusel osalema?
Kursus sobib igati hästi kujundusoskustega huvilistele, kellel on suur kirg tegeleda veebidisainiga ühel või teisel määral ka edaspidi. Seejuures ei ole vaja eelnevaid kogemusi digitaalse disaini valdkonnas.
Mis on kolm kõige olulisemat komponenti, millega kursusel tegeletakse?
Kursuse teooria osa on jagatud kolme moodulisse: kasutusmugavus, veebipõhine graafiline disain ja programmeerimine. Kõik need etapid on olulised ja tuleb läbi käia, et luua tänapäevane veebileht.
Kas veebidisainiga käivad kaasas mõned müüdid, mida antud kursus võiks murda?
Ei tea, et mingeid müüte eksisteeriks. Võimalik, et tavaline veebikasutaja ei tea, kui palju eeltööd peab tegema, et luua tõeliselt kasutajasõbralik veebileht. Igal elemendil ja info esitamisviisil on põhjendus ja oma kindel eesmärk.
Millise väljundi kursusel lõpetanu saab?
Kursuse lõpetaja saab piisavad teadmised, et valdkonnas alustada. Veebidisain on pidevas arengus ja kindlasti on oluline ennast ka edaspidi pidevalt täiendada. Kursuse tasemest räägib näiteks fakt, et üks õpilane võeti pärast lõpetamist kohe Okiasse tööle.
Kas ja kui palju on selle kursuse raames iseseisvat tööd väljaspool klassiruumi?
Kindlasti ei ole see kursus, kus tuled kohale, õpid mõned nipid ja kuni järgmise korrani enam sellele ei mõtle. Iseseisval tööl on väga oluline roll. Kursuse lõpuks valmib igal osalejal oma veebileht. Auditoorse töö ajast jääks kindlasti väheks, et see valmis saada.
On teil soovitusi, millega potentsiaalne kursusel osaleja arvestama peaks?
Praktiliselt poolelt peaks arvestama, et töö kursusel toimub Apple arvutitel ja veebiarendusplatvormiks on Sketch.
Muus osas peaks arvestama, et kursusel osalemine tähendab kuus kuud väga intensiivset tööd. Kui see aga läbi saab, võib arvestada, et veebidisainist on olemas lisaks põhjalikule ettekujutusele ka praktilised oskused valdkonnas tegutsemiseks.
Registreeru kursusele siin.