VOLDITAV, KLAPITAV, RULLITAV, PAKITAV

Lisa sisutekst

Kineetilise arhitektuuri töötuba

Jaanuar 2014

Juhendaja: Renee Puusepp

Töötoa eesmärgiks oli läbida protsess parameetrilisest mudeldamisest reaalse füüsilise objekti valmistamiseni. Vaatluse all oli eelkõige geomeetria, mille abil luua kokkupandavaid ja kineetilisi konstruktsioone ja vorme. Lisaks igapäevastele arhitektuuritudengite töövahenditele – noale, joonlauale ja kääridele – oli osalejatel võimalus kasutada laserlõikurit.

Võrreldes traditsiooniliste kujundamise meetoditega, pakub parameetriline disain paremat kontrolli mitte ainult ruumilise vormi vaid ka tootmise üle. Teisisõnu, uued digitaalsed tööriista ühilduvad palju paremini CAM-iga (Computer Aided Manufacturing) ja võimaldavad seega lõpptulemuse kvaliteeti parendada. Mitmeski mõttes saab arhitekt või disainer, kes nende tööriistade kasutamist valdab, endale võtta ka tootja rolli. 

Jaanuaris toimunud töötuba keskenduski protsessile, kuidas digitaalsest informatsioonist saab füüsiline objekt ning kuidas objekti tootmispiirangud omakorda mõjutavad digitaalse vormi loomist. Korraga töötati nii arvutimudelite kui füüsiliste prototüüpidega, sest ideede elluviimisel on mõlemal meediumil omad eelised ja selged piirid – arvutis ei saa luua elulähedast keskkonda, käsitsi töötades kulub liigselt aega ja vaeva. Neid piire on vaja tunda, sest prototüüpimine on suhteliselt odav võrreldes tööstusliku tootmise ja kasutusega, kus objekt peab olema kasutaja- ja ilmastikukindel.


Loe lisaks: Sirbis ilmunud artikkel.

Jaga sõpradega:

Postitas Renee Puusepp
Viimati muudetud