1. juunil ilmus Eest Kunstiakadeemia Kirjastuselt Ingrid Ruudi tõlkes Gilda Williamsi raamat “Kuidas kirjutada kaasaegsest kunstist”.
See nii tudengitele, kunstiprofessionaalidele kui ka teistele kirjutamisest huvitujaile asendamatu raamat annab esmalt ülevaate põhilistest stiili- ja sisuküsimustest, teksti eesmärkidest ja ülesehitusest ning häälestusest ja keelest. Raamatu teine osa on täis praktilisi näpunäiteid kogu kunstikirjutuse ampluaa ulatuses, keskendudes konkreetsetele kirjutamisformaatidele, nagu akadeemilised esseed, pressiteated ja uudislood, oksjoni- ja näitusekataloogide tekstid, näitusetutvustused ja seinatekstid, arvamuslood ja näitusearvustused ning kodulehekülgedele ja blogidesse mõeldud kirjutised.
Sellest alates, kui kunstiteose tähenduse moodustumise juures liikus fookus objekti juurest kunstiteose konteksti juurde, omistasid kunstiteost ümbritsevad tekstid, mis seda seost selgitavad, hoopis teise tähenduse. Üsna levinud arvamuse kohaselt ei olegi kaasaegse kunsti teosed põhimõtteliselt võimelised eksisteerima ilma neid saatvate tekstideta. Kunstiteoste hajumise tagajärjel on kaasaegne kunst miski, mis nõuab pidevat ümbermääratlemist ja selgitamist. See nõuab, et temast pidevalt ja värskes ja krambivabas keeles kirjutataks.
Raamatu kohta vt pikemalt https://www.artun.ee/kuidas-kirjutada-kaasaegsest-kunstist/
Raamat on saadaval kõigis poodides ja EKA raamatukogus.