EKA hea õpetamise seminar „Välistudengid rahvusvahelistuvas EKAs“

Mladen Stilinovic´s banner, An Artist Who Cannot Speak English Is No Artist? 1992
Asukoht:
A403

Algus k.p.:
27.02.2019

Algusaeg:
15:00

Lõpp k.p.:
27.02.2019

Veebruaris on HÕSis vaatluse all üsna palju kirgi küttev teema: kuidas leida tasakaal üha rahvusvahelisemaks muutva kõrghariduse ning eesti keeles teaduse tegemise ja oma loomingu mõtestamise vahel?

Kindlasti on rahvusvahelised tudengid EKAsse väga oodatud, aga kui nad siia on jõudnud – kes ja kuidas nendega tegeleb? Ning kui EKAs on suund olnud avada rahvusvahelisi õppekavasid, siis kuidas toetada mujalt spetsiaalselt õppetööks nimel siia kolinud tudengeid? Kui valmis on EKA multikultuurseks koolipereks? Kas inglisekeelsed magistri-õppekavad söövad eestikeelsed kümne aasta perspektiivis täiesti välja – poolt- ja vastuargumendid?

HÕSil on plaanis kaks aruteluringi: esimeses jagavad oma kogemusi välistudengite toetamisel Riho Västrik BFMist, Sirli Kalep ja Monika Siirak EBSist, Jete-Maria Võrmer TalTechist ning Tanel Saar EKAst. Teine vestlusring oleks rohkem EKA sees asjade selgeks mõtlemiseks ja kogemuste jagamiseks ning seal osalevad Margit Säde, Kristjan Mändmaa, Anne Pikkov jt.

Küsimused, millele vastust otsitakse, oleksid – kuidas teie oma õppekaval/koolis monitoorite välismaalasest tudengit, kuidas ta on hoitud? Mis tegevusi te lisaks õppetööle pakute? Millega on kõige keerulisem olnud? Milliseid toetavaid tegevusi tehakse õppekava/osakonna sees ja mille osas oodatakse toetust koolilt keskselt?

Palume hiljemalt 22. veebruaril ette registreeruda.

Registreerin enda osaluse.

Seminarid on EKA koosseisulisele ja mittekoosseisulisele õppejõule tasuta. EKA hea õpetamise seminarid toimuvad “EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus” projekti raames. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Kristiina Krabi
Viimati muudetud

Koolitused töötajale