Kunstiakadeemia nädalakiri nr 40 - 50 meetrit uudiseid |
Uudised
EKA animatsioon pälvib auhindu: Sander Joone "Velodrool" sai järjekordse tunnustuse
Kunstiakadeemia animatsiooni eriala tudeng Sander Joon sai Põhja-Ameerika suurimal rahusvahelisel animaprofessionaalide festivalil The Ottawa International Animation Festival (OIAF) oma tudengifilmi "Velodrool" eest järjekordse preemia, seekord parima animatsioonitehnika kategoorias. Festivalile esitati tänavu 2311 filmi 86-st riigist, neist valiti võistlema 80 lühifilmi ja 7 täispikka animatsiooni.
40. aastapäeva tähistava Ottawa rahvusvaheise animatsioonifestivali auhinnasaajad kuulutati välja 24. septembril pidulikul galal Püha Brigidi Kunstikeskuses.
Award for Best Animation Technique
VELODROOL
Sander Joon
Estonia
2015
FROM THE JURY
"Inventive use of perspective. Great sight gags - unique and not your typical go-to. Does what animation does best - transforms. Loved the sparse colours and design."
ABOUT THE OIAF
The Ottawa International Animation Festival (OIAF) is one of the world’s leading animation events providing screenings, exhibits, workshops and entertainment since 1976. OIAF is an annual five-day event bringing art and industry together in a vibrant hub and attracting more than 28,000 artists, producers, students and animation fans from around the world. This year’s OIAF ran from September 21 – 25, 2016. Visit the OIAF website at: www.animationfestival.ca.
Vaata lisaks
| |
Sander Joon, Velodrool. Kaader filmist | Rektor Mart Kalm esineb rahvusvahelisel konverentsil peakõnelejana
28.-30. septembrini toimub Kielis, Saksamaal rahvusvaheline Läänemere regiooni kultuuripärandi foorum
"From Postwar to Postmodern - 20th Century Built Cultural Heritage", kuhu on ühe peakõnelejana kutsutud kõnelema ka Eesti Kunstiakadeemia rektor akadeemik Mart Kalm.
Kalmu kõrval astuvad peaesinejatena üles veel Briti arhitekt Sir David Chipperfield, arhitekt Wessel de Jonge Hollandist ja Susan Macdonald (Getty Conservation Institute) USA-st.
Registreerumine
Lisainfo
EKA doktorandid Eva Sepping ja Kaarel Truu osalesid Teaduste Akadeemia kolme-minuti-loengute finaalvõistlusel
Eesti Teaduste Akadeemia korraldatud kolme minuti pikkuste loengute konkurss kulmineerus 23.septembri õhtul toimunud galaõhtuga. Eelkonkursside sõelale jäänud 17 noorteadlase seas oli ka EKA muinsuskaitse ja konseerveerimise eriala doktorant Kaarel Truu (loeng “Tallinna keskaja taaskasutus”), kelle uurimisteemaks on nõukogudeaegsed restaureerimistööd Tallinna vanalinnas ning kunsti ja disaini eriala doktorant Eva Sepping, (loeng "Eestis on hea, aga kodus veel parem – Venemaa eestlaste rahvustundest"). Eva uurimistöö aluseks on enamasti välitööd ja ekspeditsioonid nii Eestis kui ka Eestiga seotud paikades Venemaal, töötades peamiselt videozhanris. Eva uurib ka rahvuslikku identiteeti ning sellega seotud avalikke üritusi Eestis.
Kolme minuti jooksul tuli noorteadlastel avada oma teadusvaldkonna suured sihid ja mahutada sellesse oma teadustöö kvintessents. Galaõhtust tegi otseülekande veebis ka ERR Novaator.
Konkursi sügavam mõte on teaduse populariseerimise õppimine ja harjutamine. Tartus ja Tallinnas peetud loengutel ja praktiliste harjutuste raames arutati noorteadlastega teaduskommunikatsiooni tähendust kaasaegses ühiskonnas ning otsiti viise, kuidas viia teadlase sõnum kuulaja-vaatajani.
Loe rohkem |
| Moedisaini professor Piret Puppart astus üles Kultuuriminsteeriumi korraldatud Kultuurifoorumil Narvas, teemaks "Traditsioonist innovatsioonideks"
Narvas Geneva Kultuurikeskuses peeti 23. septembril kultuurifoorumit „Traditsioonid innovatsioonideks“. Juba kolmandat korda toimuval foorumil arutati seekord, kuidas muuta rahvakultuuripärand ning esivanemate traditsioonid innovatsiooniallikaks ning suunata noori rahvuskultuuri rohkem väärtustama. Rahvakultuuri ja selle arendamise võimalustest uute väärtuste loomisel tänapäeva kultuuriruumis inspireerisid foorumil osalejaid mõtlema ja arutlema Ukraina päritolu Eesti muusik Ruslan Trochinski ning Eesti Kunstiakadeemia moedisaini professor Piret Puppart. Foorum pühendati 24. septembril tähistatavale Eesti rahvuste päevale.
Rohkem infot üritusest
| |
Piret Puppart. Foto: Anastassia Volkova | EKA muinsuskaitse tudengid maalisid Ökomässul freskot
Patareis toimunud Ökomässul õpetas profikrohvija Kalle Kase (MTÜ Antiigiveeb) huvilistele lubikrohvimist. Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitsetudengi Johanna Lampi ja Elle Lepiku käe all maaliti krohvipinnale fresko. EKA seinamaalingute konserveerimise õppejõud Hilkka Hiiop tutvustas antiikroomlaste poolt välja arendatud nn. poleeritud fresko tehnikat, mida ei tunne ei varasem ega hilisem maalikunsti ajalugu. Suurejoonelise fresko ühiskrohvimises ja -maalimises võisid osaleda kõik, kel käsi kellu või pintsli järele sügeles.
Vaata pilte ja filmi
Disainiharidus 50
50 aastat disainiharidust Eestis ja kunstiakadeemias
Tänavu täitub viiskümmend aastat disainiõppe (tööstuskunsti kateedri) loomisest Eesti Kunstiakadeemias (toona Eesti NSV Riiklik Kunstiinstituut e. ERKI). Selle tähistamiseks on kavas mitmeid sisukaid tegevusi kogu õppeaasta vältel. Esimese avaliku üritusena käivitub 5. oktoobrist koostöös Apollo raamatupoega disainiteemaline loengusari “Disaini 9 nägu...” Loengusarja eesmärk on avada kuulajale disaini varjatumaid ja vähemnähtud palgeid. Loengud kulgevad läbi terve õppeaasta ja toimuvad kord kuus kolmapäeviti Solarise Apollo raamatupoe auditooriumis.
Esimene loeng
"ERKIDISAIN -- ühe legendi sünd"
Lektor graafilise disaini professor Ivar Sakk, PhD
5.oktoober 2016 kell 18.00
Solarise Apollo raamatupoe auditooriumis
Loengu teemaks on Kunstiakadeemia disainihariduse üks periood, 1980ndad aastad, mil Bruno Tombergi juhatatud tööstuskunsti kateedri nimeks sai lennukas Erkidisain. Sakk vaatleb seda perioodi läbi isiklike kogemuste ja subjektiivse prisma.
| |
Plakati kujundus: Aimur Takk, juhendajad Uku-Kristjan Küttis, Kristjan Mändmaa | Ivar Sakk (sünd 1962 Kiviõlis) õppis aastatel 1980 -1986 Eesti NSV Riiklikus Kunstiinstituudis ja lõpetas tollase tööstuskunsti kateedri kunstnik-konstruktorina (nii oli diplomi peal kirjas). Pärast lõpetamist töötas vabakutselise graafilise disainerina ning büroodes Graaf, Vaal Disain ja Sakk & Sakk, kuni kutsuti 2003. aastal õppejõuks Kunstiakadeemiasse. Seal on ta ametis praegugi. 2005 kuni 2015 oli ta graafilise disaini osakonna juhataja ja professor, aastast 2012 PhD.
Huvide hulka kuuluvad plakat, tüpograafia ja arhitektuuri ajalugu. Sakk sai 2013. aastal oma tüpoajalugu käsitleva raamatu "Aa kuni Zz" eest olulisel rahvusvahelisel raamatukonkursil "Best Book Design from all over the World" pronksmedali. Tema disainitöid on avaldanud ajakirjad Novum, Graphis, Print ja Communication Arts, tema artikleid disaini kohta Sirp, Eesti Ekspress, Estonian Art, kunst.ee, Typo jt väljaanded
Loengutesarja korraldab EKA disainiteaduskond
Kureerib tootedisaini osakonna dotsent Merike Rehepapp
| |
Ivar Sakk. Foto: Terje Lepp | Disainiööl toimus Kultuurikatlas disainihariduse juubeliaastale pühendatud heategevuslik Disainioksjon nr.10.
Eesti disainihariduse 50. juubeliaasta puhul määrati Disainioksjoni tulust sihtotstarbeline stipendium suuruses 1500 € EKA tootedisaini III kursuse tudengile Maarja-Liis Raamatule, kes suundub üheks semestriks L’École de design Nantes Atlantique'i, Prantsusmaal, et sooritada välisõpingud tööstusdisaini erialal.
Zhürii - koosseisus Merike Rehepapp, Aivar Habakukk, Tõnis Vellama - sõnul demonstreerib Maarja-Liis oma tegevustes suurt potentsiaali saada disainiala professionaaliks.
"Lisaks pliiatsi teravusele, on Maarja silmapaistvalt aktiivne ka koolivälises tegevuses, andes oma panuse garaazh 48 üritustel, lüües käsi külge eesti polaarjaama ideekavandite loomisel, parandades maailma TEDxYouth üritusi korraldades ja palju muud. Seekordne stipendium läks tudengile, keda on vaid rõõm õpetada, juhendada ja tunda,” ütleb zhüriiliige Merike Rehepapp.
Disainioksjonitell heategevuseks kogutud rahaga on toetatud Eesti disainitudengite täiendõpinguid, töötubades ja messidel osalemist ning praktikat.
10 aastat tagasi toimunud esimese oksjoni stipendiumi sai Pent Talvet praktikaperioodi toetuseks Nokia mobiiltelefonide arenduskeskuses. Täna on Pent tunnustatud tegija disainibüroos Iseasi.
| |
Maarja-Liis Raamat, paremal, võtmas vastu õnnitlusi Merike Rehepappilt | Uus maja
Neljapäeval, 15. septembril kuulutas Eesti Kunstiakadeemia oma uue hoone rekosntrueerimiseks ja rajamiseks välja ehitushanke. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 31. oktoober, 2016. Ehitushanke tingimused on leitavad riigihangete portaalis
| |
KUU arhitektide projekt EKA uuele hoonele Kotzebue 1/Põhja pst 7 | Avatud loengud
Vabade kunstide teaduskonna avatud loeng
Briti kunstnik Laura Buckley
30.09.2016 kell 16
Lembitu 10B, ruum 136
Laura Buckley on Kumu kunstifilmide festivali KuFF peakülaline, tema tööd „The Magic Know-How“ (2013, 9’22’’) saab näha KuFFi avaseansil „Moving Pictures: Artist’s Films from the Film London Jarman Award“
29. septembril 2016 kell 19.00 Kumu auditooriumis. |
| On Friday, 30 September at 4 pm British artist Laura Buckley will speak about her works.
Laura Buckley is the main guest of the Kumu Art Film Festival KuFF, her film The Magic Know-How will be presented at the KuFF's opening screening Moving Pictures: Artist’s Films from the Film London Jarman Award on 29 September 2016 at 7 pm in Kumu Auditorium.
Vaata ka
| |
Laura Buckley | Teemaõhtu „Moefoto sünd“ koos Eesti Kunstiakadeemia õppejõu Anu Ojaveega
01.10.16 16:00–17:00
Kumu hariduskeskus
Osalemine muuseumipiletiga
Millal ja kuidas sündis moefoto? Kuidas on see valdkond arenenud ajas ja milline on Eesti moefoto ajalugu ja kulg? Moefotole pühendatud teemaõhtul aitab Eesti Kunstiakadeemia moeajaloo õppejõud Anu Ojavee leida vastused moefoto sünni ja ajaloo kohta nii Eestis kui ka võõrsil.
Anu Ojavee on lisaks loengupidamisele ja lõputööde juhendamisele kirjutanud moeajaloo teemalisi artikleid ning teinud kaastööd teatmeteostele, korraldanud mõned rõivamoenäitused ja olnud konsultandiks erialanäituste korraldajatele, hetkel on töös kohaliku rõivamoe ajalugu lähemalt tutvustav raamat.
Üritusel osalemiseks tuleb soetada muuseumipilet, millega saab samal päeval külastada ka ettekannet inspireerinud näitust „Poeesia ja spliin. Viktoriaanlik naisekuju ja mood Aleksandr Vassiljevi kogu näitel“.
Üritusel osalemiseks palutakse huvilistel eelregistreeruda. Osalejate arv on piiratud.
Loe lähemalt
| |
Foto: Kumu | Töötoad
ERKI Moeshow 30 paneb kokku 2017 aasta tiimi. Homme kujundustiimis osalemisest huvitatutele esimene kokkusaamine!
| |
GD: Carl-Robert Kagge ja Ronald Pihlapson | Ehte-ja sepakunsti osakonna töötoa esitlus
29.09.2016 kl 16.00
Noblessneri valukoda, Peetri 12
Eksperimentaalne valukursus Noblessneri sepikojas
Septembri kahel viimasel nädalal viib ehte- ja sepakunsti eriala läbi eksperimentaalse metallivalamise meistriklassi. Möödunud nädala materjal oli alumiinium, algaval nädalal võetakse käsile malm.
Erinevaid valu vorme katsetavad eriala tudengid, meistrid ja õppejõud. Malmivalamise protsessi ja kahenädalase töö tulemust on huvilistel võimalik vaadata neljapäeval, 29 septembril alates kell 16 Noblessneri sepikojas.
Sepikoja asukoht
| |
Valukoda | Piirissaare palvela põlengus kannatada saanud kunstimälestiste konserveerimise töötuba
Taas on toimumas konservaatoritele midagi erialaselt erakordset: 24.-28.oktoobrini leiab Eesti Vabaõhumuuseumis aset Piirissaare palvemaja põlengus kannatada saanud kunstiväärtuste “ühiskonserveerimine”. Olukorra kaardistamiseks ja avariitöödeks on Eesti Kunstiakadeemia kaasabil organiseerimisel põnev ja suurt erialast väljakutset pakkuv seminar-töötuba. Päästeaktsioonis on osalemas muljetavaldav ring professionaalseid konservaatoreid, kelle käe all avaneb suurepärane võimalus kogemusi omandada ka meie tudengitel. |
| Näitused
Kadri Mälk. Testament
28.09.-27.10.2016
Niguliste muuseum
Alates kolmapäevast, 28. septembrist on Niguliste muuseumis avatud Eesti ehtekunsti suurkuju, Eesti Kunstiakadeemia professor Kadri Mälgu tööde näitus Kadri Mälk. Testament.
Nõtke ja peen, samas metsik ja iseseisev, on professor Kadri Mälgu, rahvusvaheliselt tuntud eesti ehtekoolkonna looja ja selle hinnatuima esindaja looming. Talle piisab täiesti ehtest kui ehtest, ta ei kipu välja selle intiimsusest, selle väärisobjektilisusest ja ihulähedusest. Kõik, mida võiks nimetada traditsiooniks, aitab tal oskuslikult ohjata kontrollimatut pulbitsevat jõudu, meeleheitlikku kirge ja elutahet kõiges oma leppimises ja leppimatuses, allumises ja allumatuses ühtaegu.
Kadri Mälgu töid on muuhulgas omandanud Victoria ja Alberti Muuseum Londonis, Alice ja Louis Koch Sammlung Zürichis, Riiklik Ermitaaži Kunstimuuseum Peterburis, muuseumid Moskvas, Hamburgis, Berliinis, NY-s, LACMA Los Angeleses, Espace Solidor Cagnes-sur-Mer´is Prantsusmaal ja arvukad erakogud.
Kadri Mälgu viimaste aastate ehteloomingut saab näha 27. septembrist 27. oktoobrini Tallinnas Niguliste muuseumis ja Portreegaleriis, viimases on kõrvuti kunstniku enda ehetega eksponeeritud ka tema joonistusi ja valik 1997.aastal alguse saanud ehtekollektsioonist.
Näitusega paralleelselt ilmuva samanimelise raamatu kaaskirjastaja on Arnoldsche Art Publishers.
Näitus Niguliste muuseumis jääb avatuks 27. oktoobrini 2016. | |
Erich. Ehisnõel 2016 Kadri Mälk, h 74 mm. Gagaat, hõbe, värv, turmaliin | Tallinna Teisipäev 27. septembril
Alanud kunstihooaja esimene Tallinna Teisipäev toimub 27. septembril. Spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtu raames ootavad külastajaid neli galeriid - Positiivi galerii, EKA galerii, Temnikova & Kasela galerii ja Vaal galerii. Kella 17st kuni 21ni õhtul tutvustavad näitusi nii galeristid kui kunstnikud ise, kuid valmis tuleks olla ka sportlikumat laadi ettevõtmiseks. Õhtu lõppeb Eesti Kaasaaegse Kunsti Muuseumis, mille kohvikus toimub Laura Kuuse raamatu esitlus.
Kaht fotokunstinäitust kaasav Tallinna Teisipäev juhatab sisse Eesti Fotokunstimessi, mille avamine on neljapäeval, 29. septembril.
27. septembril kell 18.00 toimub EKA galeriis Tallinna Teisipäeva raames kohtumine näitusel "–" osalevate kunstnikega.
"–" on 2016. aastal EKA fotograafia bakalaureusekraadiga lõpetanud kunstnike Mari Armei, Fidelia Regina Randmäe, Alissa Nirgi ja Anu Tehveri ühisnäitus. Näha saab kunstnike uuemat loomingut, mis oli kevadel väljas Haapsalu Linnagaleriis ning on nüüd jõudnud Tallinnasse. Näitus jääb avatuks 30. septembrini.
Näituse graafiline disainer on Eleonora Šljanda. |
| 17:00 Positiivi galerii (Roo 21a)
EKA fotoosakonna dotsendi Laura Kuuse näitus “Flatland”
Laura Kuuse näitus "Flatland" on kutse ehituspoodi, kinnisvaraportaali ja sisekujunduskirjanduse klassikasse, niisiis kohtadesse, kuhu ilmselt paljud meist suvede jooksul kasvõi korra sattunud on. Millist tapeeti valida unistuste koju? Mida väljendavad inimesed läbi oma isikliku ruumi kujundamise? Kust ammutavad kaasaegsed kunstnikud inspiratsiooni ja leiavad tööde teostamiseks materjali? Seda näitust on aidanud valmistada retked maitse-, müügi- ja ehitusmaailma.
Tallinna Teisipäeval tutvustab näitust kunstnik ise.
Frauenaus rahvusvahelisel klaasinäitusel "Glaserotika" esinevad oma töödega Mare Saare, Piret Ellamaa ja Peeter Rudaš.
3.10.2016 – 26.11.2016
Galerie am Museum, Frauenau
Eisch Atelier
Grafenauer Str. 8
94258 Frauenau
www.glaserotika.de
|
| Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakond esitleb:
JAMES PREVETT
Some Things are Bigger than Others/Mõned asjad on suuremad kui teised
21.09. - 17.10.2016
Raja Galerii, Tallinn
James Prevett on Briti kunstnik, kes resideerub Helsingis. Ta kasutab oma töödes objekte, pilte, tekste, sageli kombineerides neid skulptuurses praktikas. Tema teosed tegelevad asjade (nii objektide kui kujutiste) vitaalsusega ja sellega, kuidas ideed jõuavad reaalsusesse - ning vastupidi. James Prevett on teinud arvukalt näitusi Inglismaal, samuti Tais, Singapuris, USA-s, Austrias, Soomes ja Brasiilias. 2006 osales ta grupiekspositsioonil Veneetsia Arhitektuuribiennaali Briti paviljonis. Hetkel on avatud tema näitus "Say What?" ASC Gallery's Londonis ning novembris saab näha tema näitust "Matter Matter" Exhibition Laboratory's Helsingis.
James Prevett resideerub septembris - oktoobris Raja residentuuris ning lisaks näitusele Raja galeriis annab ta EKA tudengitele meistriklassi.
| |
Näituse plakat | **Viimane võimalus näha Eestis EKA doktorandi, kunstnik Jaanus Samma näitust
“NSFW. Esimehe lugu” – näitus on avatud 9. oktoobrini Okupatsioonide muuseumis!**
Kunstnik Jaanus Samma näitus jutustab fiktiivse ooperi vormis loo edukast kolhoosiesimehest hüüdnimega Esimees, kes mõisteti 1960. aastate keskpaigas homoseksuaalse tegevuse tõttu vangi.
Videotest, fotodest, ruumi-installatsioonist ja arhiivimaterjalidest koosnev näitus toob esile Nõukogude perioodi tagakiusamiste grotesksuse, kus riigivõim kontrollis ka inimeste intiimsfääri. Näitus esindas Eestit
2015. aastal 56. Veneetsia kunstibiennaalil.
Videod on valminud koostöös režissöör Marko Raadiga.
Näituse kujundas ja pani üles Valge Kuup.
Loe näituse kohta Okupatsioonide muuseumi koduleheküljelt
Näituse koduleheküljelt: www.chairmanstale.com
Jaanus Samma on õppinud Eesti Kunstiakadeemias graafikat ja õpib hetkel Eesti Kunstiakadeemia doktoriõppes. 2013. aastal võitis Jaanus Samma Köler Prize’i grand prix’ ja publikupreemia.
Okupatsioonide muuseum on avatud:
septembris: E-P 10.00-18.00,
oktoobris: T-P 11.00-18.00.
Toompea 8, 10142 Tallinn |
| Näitus „Tunne Eesti disaini. Sissejuhatus“
Tartu Kunstimuuseumis
29.09.2016-01.01.2017
Eksponeerimisel:
Anna von Maydell / Atelier für Kunstgewerbe, A. M. Lutheri mööblivabrik, J. Lorupi klaasivabrik, E. Taska töökoda, Tarbeklaas, Standard, Estoplast, Kunst ja Kodu, Tallinna Ehituskeraamikatehas, Kunstitoodete Kombinaat, Punane Ret, Salvo, Ruum ja Vorm, Martin Pärn, Tarmo Luisk, Veiko Liis, Jaanus Orgusaar, Kärt Ojavee, Raili Keiv, Keha3, HUUM, Iseasi, Scheckmann, Kärt Põldmann, Marit Ilison, Warm North, Johanna Tammsalu, Monika Järg, Anton Koovit, Kelpman Textile jt.
Kuraator: Kai Lobjakas, Eesti Tarbekunsti- ja Disanimuuseum |
| Kunstiakadeemia tudengite performance Miksmittesus/Whynotness
2sel oktoobril kell 18.00 toimub Helikopter Stuudios "Performance objektidega" lõpu-showing "Miksmittesus/Whynotness".
Aadress: Tulika 9/11 Tallinn
Kuidas kohta leida:
https://www.youtube.com/watch?v=3aql8vDHL2k&feature=youtu.be
Osalevad tudengid:
Karoliina Kull, Albert Iglesias Aulet, Alexandra Mitterhuber, Janine Roefke, Laura Cemin, Sigrit Lõhmus, Bronagh Gallagher, Inga Tsernova, Johannes Valdma, Ernests Austriņš, Kadi-Maarja Võsu
Juhendajad: Tiina Sööt ja Mai Sööt
Pärast showingut: muusika, baar ja pidu!
Osale ka facebookis:
https://www.facebook.com/events/339935579688849/ |
| Konverents
"Muinsuskaitse seadused omas ajas. Õiguse ja väärtuse vahekord"
12-13.10.2016
Korraldajate hulka kuulub ka EKA. Algataja Riin Alatalu.
Rohkem infot |
| Eesti Kultuuri Koja aastakonverents "Kultuur, haridus ja haritus"
4.-5. novembril 2016 Tartus, Eesti Rahva Muuseumis
Sel aastal on Kultuuri Koda valinud konverentsi teemaks HARIDUSE, mis on kogu ühiskonna jätkusuutliku edasijõudmise võti. Eesmärgiks on arutleda Eesti haridus- ja kultuurimaastikul kõige olulisemate aspektide ja põletavamate probleemide üle ning otsida neile lahendusi. Kahepäevasele konverentsile on planeeritud ettekanded kultuuri, hariduse ja harituse teemadel, ning aruteluringid. Traditsiooniliselt antakse välja Koja aastaauhind "Kultuuri Tegu 2016" ning toimub pidulik õhtusöök.
Konverentsi kava ja registreerumine
Trükis
Eesti Kunstnike Liit ja SA Tallinna Kunstihoone Fond teatavad publikatsiooni
KEVADNÄITUS / SPRING EXHIBITION
Eesti Kunstnike Liidu 16. aastanäitus / 16th Annual Exhibition of Estonian Artists´Association
ilmumisest.
EKL 16. aastanäituse kataloog sisaldab näituse saatetekste, EKL aastanäituste kronoloogilist nimekirja ja aastanäitusel eksponeeritud teoste reproduktsioone ning näitusevaateid. 112-leheküljeline kataloog on värvitrükis ning eesti- ja ingliskeelne. Kataloogi koostaja ja toimetaja on Eesti Kunstiakadeemia dotsent Elin Kard, kujundaja Maris Lindoja. Kataloogi tõlked Juta Ristsoo, Tamara Luuk ja Elin Kard, trükitud trükikojas Printon.
Näituseprojektis osalenud kunstnikel palume kataloogidele järele tulla EKL kontorisse Vabaduse väljak 6 (E-R kl 9-12 ja 13-17). Kataloogi väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital.
Tulemas
EKA Tallinna Ettevõtluspäeval
Eesti Kunstiakadeemia korraldab 04.10.16 Tallinna Ettevõtluspäeval kaks töötuba:
11.00-12.00 saal Grande, töötuba/paneel: „Jätkusuutliku Disaini Labor“
Esinevad: Reet Aus, Harri Moora, Markus Vihma
12.30-13.30 saal Andante, töötuba „Stiilne rõivakaupluse vaateaken “.
Esineb: Veeli Oeselg
Lisainfo ja registreerimine
Tallinna Ettevõtlusamet korraldab 4.-5. oktoobril Tallinna Ettevõtluspäeva, et väärtustada ettevõtlust, julgustada inimesi oma lennukaid ideid ellu viima ning pakkuda lisaks uutele teadmistele võimalust kontaktvõrgu laiendamiseks.
Olete lahkesti oodatud infot jagama ja osalema sisutihedal päeval!
Facebookis |
| Koostööfestival "Õigel ajal õiges kohas" 06.10.2016.
Eesti Kunstiakadeemiast tuleb ettekandmisele 5 liftikõnet:
1) Sille Pihlak- Eesti puitarhitektuuri innoveerimine;
2) Reet Aus- Jätkusuutliku disiani labor;
3) Kristjan Mändmaa- Interaktsioonidisain EKAs - ettevõtluskoostööks loodud;
4) Martin Pärn- Disain arenduse alguses;
5) Renee Puusepp- Tehasemajade masskohandamise tehnoloogia.
Uute ideede alal tutvustab Annika Kaldoja oma lõputööd Kohvimorfoosid - jäätmest ressursiks.
Loe lisaks
Vilistlastele
EKA vilistlased, palun osalege küsitluses, et saaksime veel paremaks!
Olge head ja võtke aega 7 minutit vastamiseks. Teie arvamus on oluline.
Küsitluse eesmärk on EKA õppekavasid parendada vastavalt tudengite vajadustele. Vastates saad jääda anonüümseks. Samuti saad meile vabas vormis anda tagasisidet enda valitud teemal.
Küsitluse leiad siit
|
Solveig Jahnke
Kommunikatsioonijuht/Head of Communications
solveig.jahnke@artun.ee
Tel +372 6267 111
Mob +372 5626 4949
www.artun.ee
|
|
|
|