Uus ühine maja pakub enneolematuid võimalusi õppeks ja innustab ülikooli arenema sisuliselt. Foto: Madli Ehasalu
Reedel, 9. novembril, toimus EKA vilistlaspäev “EKA uus ajastu”. Koos arutati uute õppekava suundade üle ja kõneleti värvikatest lugudest, mis vilistlasi peale ülikooli tööelus tervitasid. Vilistlaspäeva eesmärgiks oli saada meie erialade professionaalidelt EKA uutele suundade kohta tagasisidet.
Vilistlaspäeva esimeses sessioonis tutvustasid dekaanid värskemaid arenguid teaduskondades. Arutleti õppekava uuenduste teemal ja pakuti välja uusi arengusuundi. Mõtiskleti ka selle üle, kumb on olulisem, kas õppekavade ajaga kaasas käimise võimekus või hoopis EKA roll valdkondade traditsioonide säilitamisel. Vestluse viimaseks oluliseks eesmärgiks oli kaardistada uues majas tekkinud erialade ülese interdistsiplinaarse õppe võimalusi.
Arhitektuuriteaduskond esitles vertikaalstuudiote kontseptsiooni, disainiteaduskond kiiret reageerimist ja võimekus kaasa astuda aktuaalsete küsimustega ühiskonnas, kunstikultuuri teaduskond uusi kaasaegsed erialasid ja koostööprojekte ning vabade kunstide teaduskond suunitlust stuudiopraktikale. Antud teemad leidsid käsitlemist ning viitavad uutele võimalustele ja teadmiste sümbioosile EKA uuel ajastul, kus ühte majja koondununa on parimad võimalused teaduskondade vaheliseks koostööks ja töökodade ristkasutamiseks. Vestlust modereeris õppeprorektor Anne Pikkov.
Teises paneelis kõnelesid vilistlased värvikaid lugusid väljakutsetest, mis neid peale ülikooli tööelus tervitasid. Päeva teises sessioonis kuulsime vilistlaste (äpardus)lugusid, mis peegeldasid nende erialasel teekonnal toimuvat läbi reaalsuse prisma ja andsid mõista, et ka kõige vingemad arhitektid, disainerid ja kunstnikud on vahel omadega puntras. Arhitekt Koit Ojaliiv kõneles EKA maja ehitusprotsessidest ja ehituse käigus ilmnenud apsudest, Tanel Veenre rääkis Aasia turul esinevat koopiate tegemise tööstusest ja Johanna Jõekalda esitas kaalukaid küsimusi autoriõiguste ja nende kuritarvitamise kohta. Vestlust modereeris Andra Orn, NOARi juht ja Tallinn Art Week korraldaja.
Täname kõiki kohalolijaid ja oleme avatud teie arvamusele ja koostööle!