Fotograafia I–III, töötuba

Post Brothers workshop
Professor: Matthew Post

Andra Junalainen

Lohakas Süsteem
Digitaalne fotograafia

“Lohakas süsteem” jälgib ühe väikese poisi ja tema vanemate oskust asju organiseerida ning lahendusi välja mõelda. Töös esineb sarnasusi ja väljamõeldisi, kuid kõik vaatajale enda peas välja mõtlemiseks.

/

A Sloppy System
Digital Photography

“A Sloppy System” is a project about a little boy and his parents and how they manage to organize their things. Is this little boy copying his parents work or is it in the genes?

.

.

.

.

.

.

.

.

Elo Vahtrik

Väärtus / Cost
Häppening (ettepanek) / Happening (proposal)

Häppening „Väärtus“ suhtub küüniliselt aja tajumisse, aja väärtusesse ning linnaplaneerimisse ja –keskkonda, vaadeldes seda läbi parkimisruumi ja parklate.

.

Väärtus / Cost – PDF

.

.

.

.

.

.

.

.

Hrafnkell Tumi Georgsson

Lagarfjótsormur on the run
Digitally manipulated weather camera screenshot 2020

Folklore Surveillance – PDF

.

.

.

Nykur waiting at an empty riverbed
Digitally manipulated weather camera screenshot

.

.

 

.

.

Imbi Sõber

818
Digitaalne fotograafia

Teoses on kasutatud mustkunstimaailmast tuntud visuaalsele ettesöötmistehnikale põhinedes erinevate brändide Instagrami story’sid kui tasuta reklaambännerit, mille kaudu on pandud nad jagama neile enesele teadmata peidetud sõnumit.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Ivor Lõõbas

Minu arvamus loeb
Plakatiaktsioon avalikus ruumis (ettepanek)

„Minu arvamus loeb” on avaliku ruumi mõtteteos. Prügikastil oleva mitmetähendusliku sõnumi eesmärk on muuta interaktsioon teoseg  küsimusteks, mille keskmes on vabaduse ja arvamuste väärtus tänapäeval.
Kas me oleme oma valikutes sõltumatud? Kas töö on sõltumatu publikust? Kas mina olen sõltumatu enda loomingust?

/

My Opinion Matters
Intervention with Posters in Public Space (Proposal)

Text – PDF

.

.

.

.

Joshua Marouane

The life and times of Joseph Marie Mabé

Käesolev teoseseeria on uurimus Prantsuse impeeriumi 18. sajandi lõpul koloniseeritud alade administratiivsest invasioonist ühe mehe signatuuri kaudu.
Kõigis nendes säilinud allikates, mis on leitud Prantsusmaa poolt okupeeritud riikides, alates Kambodžast kuni Guadeloupe’ni (tänapäevani Prantsusmaale kuuluv debartemang) on üks ametnik kinnitanud või aidanud kinnitada mitmeid valitsuse dokumente, mida kasutati kolooniate elanike vastu bürokraatliku struktuuri kehtestamiseks.
Kõnealune ametnik on Joseph Marie Rabé, 1740. aastatel Nantesis sündinud koloniaalohvitser, kes tegutses suurema osa oma karjääris  peamiselt administraatiivsetes rollides.
Josephi lugu avaneb dokumentidele jäetud märkmete ja koloniaalbürokraatia säilmeid kaunistavate
allkirjade läbi – oma isikliku allkirjaga, mis tundub olevat tema initsiaalid, kuulutab ta end nende tunnistajaks.
Olgugi, et need dokumendid loovad küllaltki ähmase kujutluspildi Joseph Marie Rabé’ elust, need tegelikult ei loo mitte midagi – Joseph ei olnud koloniaalohvitser, ta ei olnud isegi ametlikult Prantsuse kodanik. Joseph Marie Rabé suri 1783.aastal Prantsuse koloniaalsubjektina Île-de-France’ haiglas, tema kodumaa ei olnud märgitud isegi tema surmatunnistusel. Allkiri, mis peaks olema tema oma, on tegelikult minu oma, meil on samad initsiaalid, ning tänu tema nimele on minu identiteedi bürokraatlik tõend söövitatud nendesse koloniaalsetesse dokumentidesse nagu oleksin mina ise need administratiivse autoriteediga kehtestanud, töötades sel viisil selle sama koloniaalvalitsuste heaks, kes kehtestas samasugust autoriteeti minu perekonna suhtes mitte nii kauges minevikus.
Ma olen koloniseerinud nii Joseph Marie Rabé’ nime, aga ka dokumendid, mille abil kehtestati bürokraatia. Minust on saanud oma isikliku koloniaalse mineviku koloniseerija ning ühtlasi olen ma koloniseeritud koloniaalse autoriteedi kogemuse poolt.

/

This series of work functions as an investigation into the administrative invasion of territories colonised by the French empire towards the end of the 18 th century through the signature of a single man.
Throughout these documents found in records from French-occupied Cambodia to Guadeloupe, still a French department to this day; the same official has validated, or aided in the validation, of any number of government records used to impose a bureaucratic structure upon the people inhabiting the colonies.
The official in question is one Joseph Marie Mabé, a colonial officer born in Nantes during the 1740s, who functioned under primarily administrative roles for most of his career.
Joseph’s history is made concrete though the marks he left on these documents, his signature adorning the relics of colonial bureaucracy, announcing himself witness to them through a personal signature depicting what appear to be his initials.
Although these documents seem to paint a rather vague picture of Joseph Marie Rabé’s life, they in fact do not depict it at all, Joseph was not a colonial officer, he was not even a recognised French citizen. Joseph Marie Rabé died in 1783 a colonial subject of France, in an Île-de-France hospital, a shipmate, his home country not even noted on his death certificate. The signature claimed to be his is in fact my own, we have the same initials, and thanks to his name, a bureaucratic proof of my identity was etched into these colonial documents as if I had acted with the administrative authority of a desk jockey working for the colonial very same governments that would have enforced this
authority upon my own family in a not so distant past.
I have colonised not only Joseph Marie Rabé’s name, but also the documents used to impose bureaucracy. I have become coloniser to my own colonial past, and colonised by the very experience of colonial authority.

.

.

Fig. 1 Civil Records signed 1764

.

.

Fig. 2 Population Inventory signed 1771

.

.

Fig. 3 Record of Civil Unrest signed 1771

.

.

Fig. 4 Marriage Certificate signed 1774

.

.

Fig. 5 Death Certificate signed 1779

.

.

Fig. 6 Death Certificate of Jean-Marie Mabé signed 1783

.

.

Fig.7 Civil Documents Rivière-Salée signed 1796

 

.

.

Fig. 8 Civil Acts Register signed 1910

.

 

.

Kristina Kuzemko

Special delivery
Photo series

Globaalse pandeemia tõttu paljud töökohad muutusid ühiskonnas ebavajalikuteks. Samas teiste töökohtade nõudlus aga kasvas väga järsult. Karantiin põhjustas kojutellimiste mitmekordumist. Kulleri töö muutus üheks nõutud tööks viimaste kuude jooksul: tühjaks jäänud tänavatel võiks näha ainult rohelisi ja siniseid jopesid. Kuna eriolukorra tõttu sain ka kannatada ja otsisin endale lühiajalist töö alternatiivi, hakkasin ma ka üheks nendest inimestest erksa jopega ja kotiga seljas. Mõne aja möödudes hakkasin ma mõtlema selle peale, kuidas suhestuvad minu uus kogemus ja mina, kuidas ma tajun iseendast, tehes selle tööd. Kas olen nüüd elusmehhanism, kes funktsioneerib teatud algoritmi põhjal teatud aeg ja teatud tingimustel? Ma leian, et see töö on veits kiire ja segane mõnikord. Oma seerias tahtsin ma aeglustada tempot ja pöörata tähelepanu inimese keha ilule, elegantsusele ja graatsiale.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

Laura Maala

Kindel üllatus
Projekt (teostamisel)

Projekt kujutab endast Kinder Surprise üllatusmuna sees oleva mänguasja asendamist matrjoška stiilis väiksemate munadega ning seejärel selle poeletile tagasi viimist. Üllatused, mida lapsed nende munade seest saavad on tavaliselt täiesti kasutud ning leiavad tee prügikasti või lugematu hulga teiste mänguasjade juurde, unustusse, mänguasjakorvi põhja kohe kui laps sellega mängimise lõpetanud on. Kas alati saab olla kindel milleski, mis tundub osa mingitsorti rutiinist ning millega me niivõrd harjunud oleme?

Kindel üllatus – PDF

.

.

Laura Ruuder

“(super)food for thought”
Märkmed, leitud materjal

Märkmete formaadis esitatud töö uurib parasiidina kasepuu küljes kasvava chaga ehk musta pässiku kasutamise, valmistamise ning säilitamise tehnika, praktika ja teadmiste pärimusena edasi kandumisest rahvameditsiinis. Laenates rahvaravi isiklike kogemuste ja lugude kaudu levitamise formaati, uurib töö, kuidas tänapäeva kontekstis supertoidu ja väelise toidulisandina esitatav chaga kasutamise kogemus erineb rahvuslikest.

.

.

.

..

Markus Mikk

#ISOLATSIOON
Väljakutse sotsiaalmeedias

#ISOLATSIOON on Eestis kehtestatava eriolukorraga seoses sotsiaalmeedias (Instagram) algatatud väljakutse. Väljakutse saaja sai: laulda, tantsida, joonistada, kirjutada, pildistada, filmida või teha mistahes head tahet peegelduvat, teiste jaoks motiveerivat ning jagada seda oma Instagrami feed’il või story’s. Postituse juurde lisatakse omalt poolt uued nominendid ning hashtag #ISOLATSIOON ja tag @ISOLATSIOON.

.

.

.

.

.

.

.

 

Meel Paliale

.
.
.
.